Fotoobrazy na płótnie – ozdoba do Twojego mieszkania

W salonie, sypialni czy przedpokoju? Każda pusta ściana zasługuje na ciekawą ozdobę. Dekoracje ścienne mogą mieć różny charakter. Ważne jest jednak, żeby dobrać je odpowiednio do wystroju wnętrza. Popularnym rozwiązaniem, które pasuje do różnego typu pomieszczeń jest fotoobraz. Jak powstaje fotoobraz i na co zwrócić uwagę przy wyborze? 

Fotoobrazy na płótnie – co to jest? 

Jak sama nazwa wskazuje, fotoobraz jest połączeniem dwóch form sztuki – zdjęcia oraz obrazu. Nie polega jednak na namalowaniu obrazu ze zdjęcia, jak powszechnie się uważa. Nie jest to także fotografia oprawiona w ramy. Fotoobraz powstaje przy wykorzystaniu wysokiej jakości zdjęcia, które zostaje nadrukowane na bawełniane płótno. Następnie płótno naciąga się na drewnianą ramę, czyli podobrazie. Co ważne, zadrukowane zostają także boki obrazu z zastosowaniem lustrzanego odbicia. Dzięki temu płótno po naciągnięciu tworzy trójwymiarową ozdobę. Fotoobrazy na płótnie to oryginalne elementy wystroju, które pozwolą nam na stworzenie ciekawego pomieszczenia. 

Dlaczego warto wybrać fotoobraz na płótnie?

Fotoobraz na płótnie to oryginalna dekoracja do każdego rodzaju pomieszczenia. Tego typu dodatek ma estetyczne wykończenie, dzięki czemu sprawdzi się jako elegancki element wystroju, na przykład w salonie. Dodatkową atrakcją może być wieloczęściowy obraz na płótnie. To ciekawa propozycja do dużych pomieszczeń, których puste ściany aż proszą o kolorowe ozdoby. Co ważne, fotoobrazy pasują do różnych stylów wnętrzarskich. Wystarczy, że dobierzemy odpowiedni motyw do reszty elementów w mieszkaniu. 

Fotoobrazy na płótnie posiadają uniwersalny design. Dzięki temu dekorację tego typu możemy umieścić zarówno w sypialni, dużym pokoju, jak i w kuchni. Jedynym pomieszczeniem, w którym fotoobraz może się nie sprawdzić, to łazienka. Pamiętajmy, że rama obrazu wykonana jest z drewna, i mimo że płótno jest zabezpieczone, to stałe wystawienie na wilgoć może być szkodliwe. 

Co więcej, fotoobraz na płótnie to świetny pomysł na prezent. Oprócz tego, że możemy znaleźć wiele gotowych motywów, to jest także opcja stworzenia spersonalizowanego prezentu. Wystarczy, że dostarczymy wybrane zdjęcie (pamiętaj, że musi być ono w wysokiej jakości), a firma produkująca fotoobrazy na płótnie stworzy dla nas niepowtarzalny prezent. To ciekawy pomysł także do naszego mieszkania. Tym sposobem możemy umieścić nasze wspomnienia na ścianie i na przykład wracać do niezapomnianych wakacji z każdym spojrzeniem na fotoobraz. 

Dodaj komentarz