Jak wybrać dobrego fotografa wnętrz? Najważniejsze kwestie

Jak wybrać dobrego fotografa wnętrz? Najważniejsze kwestie

Mogłoby się wydawać, że w czasach, gdy dostępność sprzętu fotograficznego jest tak dobra jak jeszcze nigdy wcześniej łatwo jest znaleźć osobę, która wykona dobre zdjęcia wnętrz. Niestety nie do końca tak jest i nie każdą osobę z aparatem w ręce można nazwać dobrym fotografem. Co więcej znalezienie osoby, która wykona atrakcyjne fotografie wnętrz i tym samym pomoże w promowaniu biznesu np. hotelu, to dopiero nie lada wyzwanie.

Na szczęście istnieje kilka rzeczy, po których można poznać godnego zaufania fotografa, któremu warto powierzyć zadanie sfotografowania wnętrz, które chcesz wynająć lub udostępniać jako nocleg. Oto one.

Na co zwrócić uwagę szukając fotografa wnętrz?

Portfolio

Tak jak o artyście świadczą jego działa, a o kucharzu smak jego dań, tak o fotografie świadczą jego zdjęcia. Każda osoba zajmująca się zawodowo robieniem zdjęć powinna mieć w zanadrzu swoje portfolio, które pokazuje jej umiejętności oraz zrealizowane projekty. Jeśli chcesz wiedzieć czy będziesz zadowolony ze zdjęć danej osoby, to po prostu poproś ją o udostępnienie zdjęć, które do tej pory zrobiła. Dzięki zapoznaniu się z portfolio możesz stwierdzić czy pasuje Ci styl danej osoby i czy warto poprosić ją o to, aby wykonała zdjęcia wnętrz, które chcesz zareklamować.

Nie każdy jednak jest specem od fotografii i możesz po prostu nie wiedzieć czy dane zdjęcia są dobre czy też nie. Na co więc zwrócić uwagę przeglądając portfolio? Przede wszystkim na to czy zdjęcia są bardzo obrobione. Fotografie wnętrz nie powinny być przesadnie zedytowane w programie graficznym. Zdjęcia powinny być ostre oraz dobrze naświetlone. Zbyt ciemne, krzywe i przesadnie poprawione fotografie z pewnością nie napędzą Ci zbyt wielu chętnych do wynajmu.

Cena

Fotografia hotelowa wnętrz w Warszawie nie powinna być zbyt tania ponieważ świadczyć to może o tym, że fotograf jest niezbyt doświadczony, a jego prace pozostawią wiele do życzenia. Nie możesz więc zanadto oszczędzać na pracy fotografa, a osoba, która jest pewna swoich umiejętności z pewnością zaproponuje Ci odpowiednią cenę za swoje usługi. Pamiętaj, że zrobienie zdjęć to nie tylko wizyta w hotelu i „złapanie” najlepszych kadrów.

Do tego niezbędna jest wiedza, dobry sprzęt, program do obróbki który zazwyczaj jest płatny oraz czas na wybranie najlepszych fotografii. Fotograf musi także doprowadzać składki ponieważ tak jak Ty prowadzi swoją firmę. Płacisz oczywiście za zdjęcia jednak za nimi kryje się także szereg innych kosztów, które fotograf musi pokryć, aby móc pracować w swoim zawodzie.

Z usług fotografa wnętrz możesz skorzystać kontaktując się z martynasoulstudio.com

2 Comments

  1. Trzy punkty podparcia dla osob uprawiajacych turystyke gorska to sformulowanie ma glebszy sens. Zwlaszcza jesli ktos szedl gorskim szlakiem w warunkach deszczu lub oblodzenia, rozumie, jak latwo jest sie potknac i przewrocic, w najlepszym razie konczac z kilkoma otarciami. W fotografii wnetrz na szczescie takie niebezpieczenstwo nam nie grozi (przewaznie ?? ). Istnieje natomiast niebezpieczenstwo, ze w razie braku odpowiedniego podparcia zdjecia beda poruszone lub wykonanie nawet w miare ostrego zdjecia bedzie po prostu niemozliwe. Oto trzy powody, dlaczego warto podczas robienia zdjec wnetrz korzystac ze statywu .

  2. Bardzo ciekawe spostrzeżenia, jeśli chodzi o fotografię wnętrz. Ważna jest też stylizacja całego mieszkania, aby w obiektywie pomieszczenie prezentowało się spektakularnie. Sam na co dzień wykonuję wiele takich zdjęć i ważne, żeby zadbać o nawet najmniejszy szczegół.

Dodaj komentarz