Czy mata grzewcza pod panele się opłaca?

Czy mata grzewcza pod panele się opłaca?

Kominki czy systemy centralnego ogrzewania wykorzystujące kaloryfery mają swoje zalety, ale nie da się ukryć, że mają też bardzo poważne wady. Choćby w zakresie tego, ile miejsca, czasu i uwagi wymagają, aby wszystko działało w pełni prawidłowo.

Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej decydują się na inne rozwiązania, a konkretnie przede wszystkim folie grzewcze. Wiele osób, które nie są dobrze zaznajomione z tą metodą ogrzewania, może się jednak zastanawiać, czy jest ona opłacalna. Odpowiadamy!

Ile kosztuje folia grzewcza?

Jeśli interesuje nas mata grzewcza pod panele koszty takiej inwestycji z pewnością będą dla nas jednym z najważniejszych czynników. Ciężko jest jednak jednoznacznie określić, ile wydamy na tę formę ogrzewania, ponieważ wiele w tej kwestii zależy od indywidualnych okoliczności. Przede wszystkim chodzi tutaj o wielkość pomieszczenia lub pomieszczeń, w których chcemy zamontować folię grzewczą, a także, na usługi jakiej firmy się zdecydujemy.

Ogółem mówiąc, zdecydowanie się na folię grzewczą z dużym prawdopodobieństwem będzie tańsze niż założenie innych popularnych metod ogrzewania. Nie musimy bowiem martwić się o zakup i montaż pieca, wydzielenie pomieszczenia na kotłownię, grzejniki i inne tego rodzaju akcesoria. Jedyne, co będzie nam potrzebne, to sama folia, a także termostaty do niej. Będzie oczywiście również trzeba ją zamontować, ale na szczęście nie należy to od zadań bardzo trudnych i czasochłonnych.

Czy folia grzewcza się opłaca?

Folia grzewcza niewątpliwie jest wartą rozważenia formą ogrzewania. Jest ona nie tylko tania w założeniu w porównaniu do innych rozwiązań, ale także wbrew pozorom relatywnie tania w eksploatacji. Chociaż ceny prądu nie są obecnie najkorzystniejsze, to maty grzewcze są na tyle energooszczędne, że nie powinniśmy boleśnie tego odczuć.

Co więcej, zawsze możemy zastanowić się także nad zamontowaniem na dachu paneli fotowoltaicznych. Nie tylko będziemy w ten sposób pozyskiwać energię w sposób ekologiczny, ale też nie będziemy musieli za nią płacić, co oznacza, że również ogrzewanie będziemy posiadali praktycznie za darmo. Folia grzewcza i fotowoltaika to bardzo przyszłościowa kombinacja, na którą decyduje się coraz więcej osób – nie bez powodu.

Warto także dodać, że folii grzewczej nie trzeba czyścić, odpowietrzać czy konserwować, więc również na tych działaniach oszczędzamy czas i pieniądze. Co więcej, nie musimy płacić za to, żeby ktoś nam dowiózł drewno, węgiel czy ekogroszek, a później być może także wniósł do kotłowni, co jest zdecydowanym plusem.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *