Jak udekorować łazienkę – pomysły i inspiracje na modne wnętrze

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tam możemy zrelaksować się w wannie po całym dniu pracy i na chwile zapomnieć o swoich obowiązkach. Łazienka powinna być nie tylko w stu procentach funkcjonalna, ale także estetycznie urządzona. Warto zadbać o dobór odpowiednich dekoracji do tego pomieszczenia i to, aby przebywanie tam cieszyło nasze oczy. Zobacz jak w prosty sposób udekorować łazienkę i sprawić, że będzie nas ona zachwycać swoim wyglądem.

Kosze do przechowywania

W łazience można znaleźć mnóstwo kosmetyków, które niekoniecznie dobrze prezentują się na półkach. Warto pomyśleć o tym, aby znaleźć odpowiednie miejsce do ich przechowywania, które jednocześnie będzie dobrze się prezentować. Modnym rozwiązaniem są wiklinowe koszyczki z dekoracyjnymi materiałami w środku. Można włożyć je do szafki lub wyeksponować na półkach i pralce. Można do nich włożyć drobiazgi, kosmetyki i świeże ręczniki. Dzięki temu wszystkie te rzeczy nie będą zalegały w łazience i tworzyły wrażenia, jakby panował w niej bałagan.

Świeczki

Zapachowe świeczki w ozdobnych pojemnikach wprowadzą do łazienki przytulny klimat, który odpręży nas podczas wieczornej kąpieli. Pozwolą nam się one jeszcze lepiej zrelaksować, a dodatkowo będą ozdabiały to pomieszczenie. Ciekawym rozwiązaniem będzie też wykorzystanie lampionów, które swoje miejsce mogą znaleźć na podłodze lub półkach na ścianie.

Grzejniki

Wbrew pozorom grzejniki także mogą być ozdobą wnętrza. Grzejniki łazienkowe w kształcie drabinek nie tylko ogrzeją wnętrze i wysuszą ręczniki, ale także zgrają się z aranżacją pomieszczenia i będą jego dekoracją. W sklepach znajdziemy grzejniki łazienkowe o ciekawych kształtach i kolorach, które łączą w sobie funkcjonalność i walory estetyczne.

Rośliny

Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania bez roślin. Jeśli w twojej łazience znajduje się okno, to masz wielkie szczęście i koniecznie to wykorzystaj. Dekoracje z żywych roślin zawsze dobrze wyglądają i ożywią każde wnętrze. Istnieje też wiele gatunków roślin, które poradzą sobie w warunkach, które panują w łazience. Wystarczy, że co jakiś czas będziesz wynosił je do w słoneczne miejsce i pozostawisz je tam na kilka dni. Później możesz z powrotem ustawić je w łazience i cieszyć się naturalną dekoracją. W ostateczności możesz też wykorzystać sztuczne rośliny, które bardzo często przypominają te żywe. Wystarczy poszukać tych dobrych jakościowo, które zrobione są z wytrzymałych materiałów.

Dodaj komentarz