Jak udekorować pokój gościnny – praktyczne pomysły i inspiracje

Pokój gościnny to miejsce, które warto urządzić, jeśli do dyspozycji mamy większy metraż i dodatkowe, niezagospodarowane pomieszczenie. Mówi się, że Polacy słyną z gościnności i chętnie zapraszamy do swoich domów znajomych i rodzinę. Czasem może zdarzyć się tak, że spotkanie przedłuży się na tyle, że nasi goście będą musieli u nas przenocować. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się pokój gościnny. Wraz z https://mat-dom.pl/ przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik jak urządzić i udekorować go w ciekawy i funkcjonalny sposób.

Pokój gościnny – od czego zacząć?

Przede wszystkim od wybrania miejsca, w którym ma się on znaleźć. Najlepiej będzie, jak wygospodarujemy zaciszne miejsce, które będzie oddalone od głównych ciągów komunikacyjnych w naszym domu. Nie musi być to duże pomieszczenie, dobrze byłoby, jednak gdyby był to osobny pokój, który można zamknąć. Powinien mieć odpowiednią wentylację oraz grzejniki https://mat-dom.pl/, które można odkręcić wtedy, gdy jest taka potrzeba. Jeśli już wydzieliłeś miejsce, w którym ma być pokój gościnny, to przeszedł czas na jego aranżacje.

Urządzanie pokoju gościnnego

Zacznij od dobrania odpowiedniej kolorystyki. Najlepiej sprawdzą się neutralne barwy, które nie będą się narzucać i rozpraszać swoją intensywnością. Wszelkie beże, kremy, biel i szarość to odcienie, którymi najlepiej jest operować w takim pomieszczeniu. Jeśli chodzi o podłogę, to może to być klasyczne drewno w jasnym bądź ciemnym odcieniu. Klasyka najlepiej sprawdzi się w takich pomieszczeniach, dlatego nie ma co szaleć z kolorami na ścianach i ekstrawagancką podłogą.

Wybierając meble, zwróć uwagę przede wszystkim na wygodne łóżka lub rozkładane kanapy. Jeśli na co dzień to pomieszczenie ma Ci służyć także jako biuro, to lepiej sprawdzą się łóżka, które można złożyć i rozłożyć w dowolnym momencie. Przyda się także pojemna szafa i ewentualnie stolik kawowy. Meble w stonowanych odcieniach np. drewna lub bieli będą najlepszym rozwiązaniem, zwróć jedynie uwagę na to, aby były one praktyczne i podczas wizyty gości nie znajdowały się w nich Twoje prywatne rzeczy.

Aby nieco ocieplić i ożywić wnętrze, możesz kupić kilka dekoracji. Mogą to być świeczki zapachowe, obrazy, wazon z kwiatami lub ozdobne lampki nocne. Pamiątki takie jak ramki ze zdjęciami zostaw raczej w salonie, a pokój gościnny potraktuj jako neutralne pomieszczenie bez osobistych rzeczy. Styl hotelowy, w którym odnajdzie się każdy, być może nie ma „duszy”, ale w pokoju gościnnym odnajdzie się doskonale.

Dodaj komentarz