Dookoła stołu – dekoracje na co dzień i od święta

Patrząc na przyciągające wzrok pięknym wzornictwem i starannym wykonaniem serwetki jednorazowe aż trudno uwierzyć, że wywodzą się one w prostej linii od kawałków płótna niewyszukanego gatunku, którym to w czasach, gdy nie znano jeszcze sztućców, wycierano sobie dłonie i usta podczas wystawnych uczt w domach ludzi majętnych. I dziś, choć w trakcie posiłków pomagamy sobie nożem i widelcem, chusteczka pozwala uniknąć krępującej sytuacji, gdy potrzeba dotknąć kącików ust, czy odświeżyć dłonie. Najczęściej spotykanym rodzajem serwetek jednorazowych są serwetki zrobione z papieru i flizeliny.

Troskliwe panie domu trzymają w zapasie po kilka wzorów serwetek jednorazowych, bo wiedzą, że w razie niespodziewanej wizyty udekorują stół niejako na zawołanie. Serwetki jednorazowe wytwarzane są w kilku standardowych rozmiarach w każdym możliwym do wyobrażenia wzorze i kolorze.

Flizelina

Flizelina wyglądem przypomina płótno, ale nie sprawia tylu kłopotów, co tkanina. Nie wymaga prania, krochmalenia i prasowania, co przecież zabiera czas i pociąga za sobą pewne koszty. Najbardziej uniwersalnym i pasującym na niemal każdą okazję wydają się serwetki flizelinowe białe, które zagrają z każdym nakryciem stołu. Flizelina jest rodzajem tworzywa, które daje się łatwo układać w przestrzenne formy, co doskonale podkreśla wyjątkowy charakter okazji.

Papier

Serwetki jednorazowe wykonane z papieru mają wszystkie zalety serwetek wykonanych z droższych materiałów, ale są nieporównanie tańsze i wybitnie dekoracyjne. To najpopularniejszy rodzaj serwetek, po który chętnie sięgają zarówno klienci indywidualni, jak i lokale gastronomiczne.

Na specjalną okazję

O ile większość z nas kupuje pod wpływem impulsu, szczególnie wtedy, gdy coś przypadnie nam do gustu, to zakup serwetek na specjalne okazje, takie jak przyjęcie urodzinowe, imieninowe, ślubne itd. wymaga chwili namysłu i przejrzenia aktualnej oferty. Ma być nie tylko stylowo, ale i dowcipnie, często sentymentalnie i wzruszająco, jak na przykład z okazji urodzin zaawansowanej wiekiem bliskiej osoby. Serwetka z wydrukowaną cyfrą oznaczającą wiek dziadka, czy babci nie zostanie niezauważona przez jubilata, który z pewnością doceni miły gest.

Liczy się wrażenie

Piękna serwetka jest doskonałym sposobem na wyrażenie radości ze spotkania. Przystępna cena sprawia, że można popróbować różnych wzorów i kolorów, nie wydając przy tym za wiele. Stół za każdym razem będzie wyglądał inaczej, ale zawsze sprawi wrażenie starannie i gustownie nakrytego.

Dodaj komentarz