7 ciekawych wskazówek dotyczących dekoracji Twojego patio

Sezon na patio brzmi jak świetny czas na kreatywność, zwłaszcza jeśli jesteś na własnej posesji.
Złożenie odpowiedniego zestawu patio, zawierającego stół, krzesła, leżaki i inne, może stać się Twoim projektem małego domu. Oto kilka interesujących wskazówek i pomysłów na dekorowanie ogrodu lub balkonu z ciekawymi meblami ogrodowymi.

Planowanie

Niezależnie od tego, czy masz małe podwórko, czy duży balkon, pierwszą rzeczą do zaplanowania patio jest zaplanowanie obszarów funkcjonalnych. Powinno być miejsce do siedzenia dla grupy, miejsce na stół, miejsce samotne dla jednej osoby i być może jakieś grzejniki lub kominek. W ten sposób maksymalnie wykorzystasz przestrzeń zewnętrzną. Jeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć, wybierz coś w rodzaju punktu orientacyjnego. Na przykład, jeśli masz basen, staraj się być wystarczająco daleko od możliwości wpadania do niego co minutę.

Wyniesienie wnętrza na zewnątrz

Niektórzy ludzie lubią dosłownie przenosić na zewnątrz swoją dekorację wnętrz i styl mebli i starać się je jak najbardziej przypominać. Oczywiście wszystko zależy od Twojego gustu, ale czy meble ogrodowe nie powinny być bardziej patio? Już na pierwszy rzut oka wiesz, czy ten mebel należy do środka czy na zewnątrz. Nie chcesz być zdezorientowany, czy to krzesło należy do Twojego ogrodu, czy do salonu. Poza tym przypominanie wnętrza na zewnątrz może sprawiać, że ciągle czujesz, że coś jest nie tak, a ten stół nie powinien być przeznaczony do układania błota, dzieci.

Zasłony

Poza tym, że są tak marzycielskie, zasłony mogą być również praktyczne. Posiadanie zasłon lub pergoli może dodać uroku Twojemu ogródkowi, nie wspominając o poprawie prywatności. Zwłaszcza w gorące letnie dni, jeśli w szerokim kolorze, zasłony odbijają światło i sprawią, że popołudnia na podwórku będą tak relaksujące, jak to tylko możliwe. Popijając koktajle przy basenie, schowane za zasłonami, każdy dzień będzie wyglądał jak prywatne letnie wakacje.

Cień

O ile zasłony wyglądają ładnie i marzycielsko, nie są one rzeczywistym sprzętem do ochrony przed słońcem. Słońce nie jest łagodne, więc w przypadku poważnego cienia należy rozważyć poważne środki ochrony. Parasole tarasowe to rozwiązanie pierwszej pomocy, zdejmowane. Jeśli twoje podwórko jest pełne drzew, mogą być wielkim atutem. Ale jeśli spędzasz dużo czasu na swoim podwórku, rozsuwany dach może być najlepszym rozwiązaniem.

Wieczorne światło

Nie spędzaj letnich wieczorów w ciemności. Dodanie kilku lamp narożnych do rzucania światła na miejsce do siedzenia sprawi, że wieczór na zewnątrz będzie przyjemniejszy. Jeśli masz pergolę lub miejsce, w którym możesz powiesić rzeczy, możesz rozważyć zawieszenie błyskawicy. W przeciwnym razie do Twojej dyspozycji jest szeroki wybór lamp wewnętrznych i zewnętrznych, które pomogą Ci uczynić ogródek lub balkon bardziej wygodnym i intymnym.

Ogrzewacze tarasowe

Dodanie grzejników do tarasu sprawi, że wieczory spędzone na świeżym powietrzu będą się przedłużać nawet po minięciu lata. Istnieje wiele opcji grzejników tarasowych, takich jak kominek elektryczny lub grzejniki tarasowe na gaz ziemny lub propan. Ponadto trzymanie koców na zewnątrz może być przydatne, gdy robi się naprawdę chłodno, aby noce stały się ciepłe i przytulne.

Poduszki

Niezależnie od projektu miejsca do siedzenia, zawsze jest miejsce na poduszki. Niezależnie od tego, czy są istotną częścią Twoich mebli, czy tylko atutem, zawsze stanowią przestrzeń do kreatywności. Najważniejsze jest, aby wybrać naturalne, łatwe w utrzymaniu materiały, aby można je było łatwo umieścić w pralce. Ponadto, po prostu zmieniając poszewki co roku, będziesz mieć zupełnie nowy zestaw patio przy najmniejszym wysiłku. Nie wspominając już o towarze i komforcie posiadania dużej ilości poduszek zewnętrznych .

Meble patio są ważnym elementem Twojego podwórka i mogą mieć duży wpływ na ogólny wygląd domu . Niewielki wysiłek przy projektowaniu i aranżacji patio może zaowocować pięknymi popołudniami spędzanymi na świeżym powietrzu z najbliższymi.

Dodaj komentarz