5 wskazówek dotyczących dobrego umeblowania jadalni.

Jadalnia jest przyjazną przestrzenią, w której możesz dzielić się posiłkami z rodziną przy śniadaniu, obiedzie i kolacji. Jest to również miejsce, w którym przyjmujesz swoich przyjaciół lub znajomych. To przestrzeń mieszkalna, podobnie jak salon czy kuchnia. Dlatego trzeba tam czuć się dobrze. Wyjaśniamy, jak ją dobrze umeblować.

Wybierz, gdzie chcesz umieścić swoją jadalnię.

W zależności od dostępnej przestrzeni, jadalnia może być pomieszczeniem samodzielnym. Najczęściej układa się go jako kontynuację kuchni lub salonu. Jadalnia jako przedłużenie kuchni lub salonu jest zawsze efektywną aranżacją. Pamiętaj, aby ocenić przestrzeń przed zakupem i montażem mebli. Stół, który jest za duży, zwłaszcza jeśli jest umieszczony na środku, nie powinien utrudniać przejścia. Jadalnia jest miejscem gościnnym i nie powinna stać się uciążliwością w codziennym życiu.

Wyznacz granice przestrzeni.

Jeśli instalujesz swoją jadalnię jako przedłużenie innego pomieszczenia, a pomieszczenie to jest otwarte, pamiętaj, aby wyznaczyć dwie przestrzenie. W tym celu nie ma potrzeby wykonywania czasochłonnej i żmudnej pracy lub przeróbek. Wszystko, co musisz zrobić, to zainwestować w silny pokój. Telewizor, biblioteczka lub dzieło sztuki zrobią ten trik i nadadzą Twojej aranżacji wnętrza prawdziwą osobowość. Możesz również zdecydować się na ustawienie stołu wzdłuż niskiej ściany lub użyć sofy w salonie jako granicy. Wybierz styl z jednej strony i zupełnie inny z drugiej. Najważniejsze jest to, że przerwa jest oczywista na pierwszy rzut oka.

Wybierz odpowiednie oświetlenie.

Przy stole w jadalni, jemy lunch lub kolację. Więc musisz być w stanie zobaczyć, co wkładasz do ust. Inaczej niż na przykład w sypialni, oświetlenie w jadalni nie powinno być przyciemniane. Jeśli możesz, umieść swój stół i krzesła w osi umożliwiającej dobre, naturalne oświetlenie w ciągu dnia, dzięki zastosowaniu okna. W przeciwnym razie należy wybrać światła podwieszane pod sufitem lub umieszczane na podłodze lub na niskich meblach, aby zachować stałą jasność, nie będąc agresywnym dla oczu.

Wybierz stół.

To jest ten mebel, który wyznaczy całą twoją jadalnię. Dlatego ważne jest, aby wybrać go ostrożnie. W zależności od pojemności twojej przestrzeni, będzie ona raczej duża lub raczej mała, raczej kwadratowa lub raczej okrągła. Aby zaoszczędzić miejsce, dostępne są stoły modułowe lub “wysuwane”, które są w najmniejszym formacie i mogą być rozbudowywane w zależności od liczby gości przy stole. Najczęściej stosowanym materiałem jest drewno. Nie tylko łatwo harmonizuje z pozostałymi elementami pomieszczenia, ale jest również łatwa w utrzymaniu. Oczywiście, można również wybrać modele z innych materiałów, takich jak np. szkło. Ale będą one wymagały większej ostrożności i uwagi, aby zapobiec ich uszkodzeniu lub złamaniu.

Dodaj przestrzeń magazynową.

Aby uczynić jadalnię jeszcze bardziej gościnną, dodaj przestrzeń do przechowywania. Posiadanie dużej jednostki magazynowej w jadalni również nadaje jej dynamizmu. Jest to idealne miejsce na umieszczenie dużej porcelanowej szafki, regału na książki kulinarne lub komody. Przy stole będzie można przechowywać wszystko, co potrzebne: dodatkowe sztućce, naczynia do serwowania, bieliznę stołową (obrus, serwetki, zestawy). Meble te będą również ozdobnymi nośnikami lamp, zdjęć rodzinnych lub świec.

Dodaj komentarz