Jaki materac do sypialni?

Urządzając sypialnię, należy wybrać nie tylko kolor ścian czy zasłon, które znajdą się w oknach. Najważniejszą kwestią jest wybór materaca. To od niego zależeć będzie w dużej mierze komfort naszego snu. W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór modeli, wśród których bez większych problemów można znaleźć taki idealnie dopasowany do własnych potrzeb i preferencji.

Na jaką twardość materaca postawić?

Powszechne jest przekonanie, że im twardszy materac, tym lepiej. Nie jest to do końca prawda. Stopień twardości zawsze powinien być dopasowany do wagi ciała. W sprzedaży znajdują się materace, których twardość określana jest jako:

  • H1;
  • H2;
  • H3;
  • H4.

Im wyższa cyfra, tym bardziej twardy model. Najbardziej miękkie są oczywiście materace H1, które sprawdzą się w przypadku osób ważących nie więcej, jak sześćdziesiąt kilogramów. Można postawić na nie także wtedy, kiedy potrzebny jest materac dla dziecka. Modele H2 określane są jako średnio miękkie. Polecane są dla osób, których waha waha się między pięćdziesiąt a osiemdziesiąt kilogramów. Materace H3 są średnio twarde i najlepiej sięgać po nie, jeśli waga waha się między siedemdziesiąt a sto dziesięć kilogramów. Modele o twardości H4 są najtwardsze. Jeśli waga przekracza sto kilogramów, taki materac jest naprawdę dobrym wyborem.

Jakie rodzaje materaców są obecnie dostępne?

Chcąc kupić materac, należy pamiętać, że w sprzedaży znajdują się obecnie modele:

  • bonnellowe;
  • kieszeniowe;
  • lateksowe;
  • piankowe;
  • termoelastyczne.

Dużą popularnością cieszą się materace bonnellowe. W ich przypadku wypełnieniem są sprężyny, które mają formę okręgów połączonych spiralą. Wadą takich modeli jest to, że nacisk w jednym miejscu sprawia, że pracuje cały materac. Z tego powodu nie są one najlepszym wyborem dla pas. Materace kieszeniowe wyposażone są w specjalne kieszenie. W nich znajdują się sprężyny. Taka budowa sprawia, że nie dochodzi do jednoczesnej pracy całego materaca. Dzięki temu z modeli kieszeniowych będą zadowolone pary. Alergicy powinni zainteresować się modelami lateksowymi, które posiadają właściwości antybakteryjne. Nie gromadzą się na nich alergeny, co sprawia, że zapewniają one komfort osobom mającym skłonność do reakcji alergicznych. Modele piankowe cieszą się bardzo dużą popularnością z uwagi na dopasowywanie się do kształtu ciała. Decydując się na taki materac, należy pamiętać, że im większą gęstość będzie miała pianka, tym lepiej. Do tej grupy zaliczane są materace termoelastyczne, które przez wiele osób uważane są za najlepsze. Reagują one na temperaturę ciała, efektywnie się do niej dopasowując. Dzięki temu zapewniają komfort snu na najwyższym poziomie.

 

 

Dodaj komentarz