Jak wykorzystać opony w ogrodzie?

Wykorzystanie opon w ogrodzie to świetny pomysł na recykling, a także na stworzenie unikatowych dekoracji oraz urządzeń. Co można z nich zrobić? Poniżej znajduje się kilka inspiracji.

Oryginalne meble ogrodowe

Jeśli ktoś ma ogród i przy okazji dysponuje dużą ilością opon do wyrzucenia, warto rozważyć stworzenie z nich oryginalnych mebli ogrodowych. Wystarczy konstrukcja z kilku opon i blat z dowolnego materiału, aby powstał stolik, który pod wieloma względami można dostosować do własnych potrzeb i gustu. Z kolei napełnione ziemią i wsparte na nóżkach opony w krótkim czasie zamienią się w wygodne taborety, z których można korzystać podczas odpoczynku w ogrodzie.

Kwietniki i donice

Opony bardzo często są wykorzystywane do tworzenia donic i kwietników. W zależności od wyobraźni i umiejętności twórcy można wykonać z nich doniczki w najróżniejszych stylach. Wystarczy przytwierdzić do spodu deskę i napełnić je ziemią, aby zamieniły się w miejsce, w którym wkrótce zakwitną kwiaty. Opony można na zewnątrz pomalować na najróżniejsze kolory, a także obkleić je sznurkiem, przez co staną się wyjątkowo stylowymi ozdobami w ogrodzie. Jeśli opona jest mała, to można ją nawet powiesić przy altanie lub w innym miejscu w ogrodzie.

Gumowa huśtawka dla małych dzieci

Większe opony z powodzeniem mogą zamienić się w najlepszą zabawkę, jaką dzieci będą miały do dyspozycji w ogrodzie. Wystarczy w ich spodzie wywiercić kilka dziurek, dzięki którym woda będzie spływała podczas opadów. Oponę można przytwierdzić do gałęzi o średnicy minimum 30 centymetrów za pomocą mocnego sznura i specjalnych węzłów lub też na łańcuchu. Warto pamiętać, że im większa opona, tym bardziej komfortowa będzie zabawa na huśtawce.

Płoty i obrzeża w ogrodzie

Duża ilość opon pomalowanych na dowolne kolory może zamienić się w efektowne płoty oddzielające aleje od trawnika czy rabatek. Mogą one też stanowić umocnienie dla efektownych skarp albo nawet małe ławeczki dla dzieci. Wystarczy wykopać ziemię w linii, w jakiej ma przebiegać płotek lub obrzeże, na głębokość odpowiadającą połowie średnicy opony. Po umieszczeniu opon w środku konieczne jest zakopanie ich ziemią i upewnienie się, że są stabilne.

Ozdoby dla osób kreatywnych

Coraz więcej osób wykorzystuje opony w ogrodzie nie do tworzenia praktycznych urządzeń, ale do tworzenia efektownych ozdób, które sprawiają, że ogród wygląda niepowtarzalnie. Na różnych stronach internetowych można znaleźć ogromną ilość pomysłów na stworzenie z opon instalacji czy nawet rzeźb imitujących zwierzęta. Pomysł ten sprawdzi się zwłaszcza w ogrodach, w których często przebywają dzieci. Wystarczy odrobina wolnego czasu, opony, kolorowe farby olejne, sznurki i wiertarka, żeby kawałki czarnej gumy zamieniły się w zwierzaki i nie tylko.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz