Salon w stylu industrialnym – co musi się w nim znaleźć

Grzejniki kanałowe

Salon, czyli inaczej pokój dzienny to miejsce, w którym spędzamy zdecydowaną większość swojego wolnego czasu. Można się tam zrelaksować i zregenerować siły na następny dzień. Ważne jest, aby urządzić to miejsce w taki sposób, aby cieszyło nasze oczy i pasowało do reszty pomieszczeń w domu. Jeśli lubisz styl industrialny, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na to, co powinno się w nim znaleźć i jak urządzić taki salon.

Zadbaj o przestrzeń

Styl industrialny kojarzy się zazwyczaj z dużymi przestrzeniami, wysokimi sufitami i zatarciem granic pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami takimi jak np. kuchnia i salon. Jeśli chcesz urządzić salon w takim stylu to postaraj się, aby było w nim jak najwięcej miejsca i zrezygnuj ze stawiania ścianek działowych. Przebywając w industrialnych wnętrzach, chodzi o to, aby poczuć przestrzeń i móc swobodnie poruszać się pomiędzy pokojami.

Kolory

Odpowiedni dobór kolorów jest w stanie zmienić bardzo wiele. W stylu industrialnym doskonale odnajdą się biele, szarości i czerń. Bardzo pożądany jest też odcień cegły, która może znajdować się na jednej ze ścian i betonu, który może pojawiać się w niektórych dekoracjach. Jeśli chodzi o podłogę, to dobrze sprawdzą się płytki imitujące beton lub tradycyjna drewniana podłoga. Aby nieco ożywić wnętrze, możesz skorzystać z kolorowych dodatków w formie poduszek.

Dodatki do industrialnego salonu

Dodatki dopełniają całą przestrzeń i nie może ich zabraknąć także w stylu industrialnym. Bardzo modne są wszelkie dekoracje i lampy wykonane z drutu. Nie bój się zwisających kabli, lampa wykonana z kilku żarówek, które są na nich zawieszone, idealnie wpisze się w ten surowy styl. Warto też skorzystać z nieoczywistych elementów takich jak drabina, która może zamienić się w wieszak lub półkę na książki. Stoliki na metalowych nóżkach i szafki wykonane z metalu również odnajdą się w takim wnętrzu.

Ogrzewanie

Jeśli chodzi o ogrzewanie, dobrym pomysłem będą grzejniki kanałowe, które zabezpieczone są specjalną metalową kratką. Wyglądają one bardzo nowocześnie i będą pasować do industrialnych wnętrz. Grzejniki kanałowe bardzo dobrze ogrzeją dom, a w dodatku wyglądają bardzo ciekawie i estetycznie. Montuje się je w specjalnych otworach wyciętych w podłodze, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. Jeśli w Twoim salonie są duże okna lub balkon, to będą one jednym z lepszych rozwiązań. Chronią one dom przed napływem zimnego powietrza, dzięki czemu podwyższają komfort cieplny, który panuje w domu.

Dodaj komentarz