Stacja narciarska we Włoszech

Alta Badia jest popularną stacją narciarską położoną w sercu dużego kompleksu Dolomiti Superski. Dzięki temu jest to miejsce pełne wrażeń dla wszystkich narciarzy doceniający urokliwe oraz bardzo malownicze widoki górskie.

Imprezy na stoku Alta Badia

Stok Alta Badia obfituje w różnego rodzaju zawody narciarskie, jak również imprezy z pokazami znakomitych technik narciarskich przez profesjonalistów sportu. Można nie tylko świetnie się bawić na stoku podczas nauki jazdy na nartach, i samodzielnej jazdy po stoku, ale również zaznać znacznie więcej rozrywek niż by się nam wydawało. Oprócz znakomitych, dostępnych i długich tras można chociażby obejrzeć pokazy zjazdów na nartach z pochodniami, czy zasmakować tradycyjnego trunku. Osób biorących udział w imprezach nie brakuje, jest to bowiem bardzo atrakcyjna rozrywka, która przyciąga co roku tłumy.

Dodatkowo na stoku można również trafić na organizowane tradycyjne zawody zjazdu slalomem na wózku pełnym siana. Jest to tradycja podtrzymywana z pokolenia na pokolenie, która jest ciekawą odskocznia od tradycyjnego pobytu w ośrodkach na stokach. Tak interesujące widowisko organizowane przez mieszkańców jest dodatkiem, na który możemy liczyć w wyznaczonych terminach imprez, których nigdy nie brakuje.

Nauka sztuki kulinarnej po ladyńsku

To, że możemy zjeść smacznie w ośrodku Alta Badia, to jedno, ale to, ze możemy przy okazji nauczyć się gotować tradycyjne potrawy tego regionu świata, to drugie. Każdy chętny narciarz w wolnej chwili może zrobi coś eksperymentalnego i odmiennego względem głównej atrakcji, jaką jest zjazd na nartach. Oferta trafia szczególnie w gusta rodzin z dziećmi, i bardziej odważnych gości Alta Badia. Jak widzimy nie ma czasu na nudę, jest natomiast zawsze czas na rozrywkę.

Dodaj komentarz