Jak tworzyć dobre artykuły na stronę internetową

Tworzenie dobrych artykułów na strony internetowe wymaga czegoś więcej niż przysłowiowego pazura oraz łatwości przelewania myśli na papier, choć oczywiście są to niezwykle cenne właściwości. Aby tekst spełnił swoją rolę – a zatem zainteresował odbiorcę i pomógł mu w podjęciu pewnych decyzji oraz poprawił pozycję strony w wynikach wyszukiwania – musi zostać spełnionych kilka istotnych warunków.

Poznaj odbiorców

Przed przystąpieniem do pisania należy poznać odbiorcę. Warto zatem zasięgnąć informacji o tym, kto odwiedza daną stronę i do kogo ma być skierowany artykuł. Pisanie w próżnię nie przynosi zadowalających rezultatów, ale jeśli wiadomo, kim jest czytelnik, jakie są jego oczekiwania i preferencje etc., o wiele łatwiej jest stworzyć coś, co z jego punktu widzenia będzie najbardziej przydatne.

Stwórz plan

Bez planu ani rusz. Należy się zastanowić nie tylko nad tematem artykułu, ale również nad jego przekazem. Dlaczego jest ważny i jak podkreślić to, co w nim najistotniejsze? Na co w szczególności zwrócić uwagę czytelnika? Jak to wszystko rozmieścić, by układało się w jedną, logiczną całość? Jakich słów kluczowych użyć? Odpowiedzi na te pytanie znacznie usprawniają pracę.

Zadbaj o treść

Unikalna i wartościowa treść ma ogromne znaczenie nie tylko dla odbiorcy, ale również i dla algorytmów wyszukiwarki. Czytelnik pragnie uzyskać korzyść z przeczytania tekstu – za doskonały przykład mogą posłużyć tu m.in. poradnikowe artykuły z agencji sofista dostarczające przydatnych informacji, podające rozwiązania konkretnych problemów etc. Ponadto wartościowe, oryginalne treści są bezcenne w kontekście pozycjonowania strony. Pojawia się przy tej sposobności istotna uwaga: należy pisać zwięźle i na temat językiem zrozumiałym dla odbiorcy.

Podziel tekst na części

Konstrukcja tekstów zamieszczanych na stronach internetowych odgrywa niebagatelną rolę. bezwzględnie trzeba pamiętać o tym, iż artykuły w internecie czytamy znacznie wolniej aniżeli te publikowane w gazetach. Dlatego też zwykle są one skanowane wzrokiem. Odpadają zatem wszelakie elaboraty do złudzenia przypominające nudne monolity. W tekście wyszczególnia jego części takie jak tytuł, lead oraz akapity, a także umieszcza śródtytuły oraz wyróżnienia.

Dobierz odpowiednie słowa kluczowe

Wybór słów kluczowych to ważna sprawa, ale z ich ilością nie wolno przesadzać, ponieważ taki tekst może zostać zinterpretowany przez wyszukiwarkę jako spam, co negatywnie odbije się na pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Fraz kluczowych nie umieszcza się w tekście na siłę, powinny naturalnie współgrać z treścią.

Dodaj komentarz