Majorka i jej nawiększe atrakcje, które musisz zobaczyć

Majorka i jej nawiększe atrakcje, które musisz zobaczyć

Dzisiaj drugi wpis z cyklu „co warto zobaczyć na Majorce?”. Wg mnie,do miejsc, które musicie odwiedzić należy stolica wyspy – Palma oraz niezwykła jaskinia smocza. O tych i kilku innych atrakcjach przeczytacie w poniższym wpisie. Zapraszam do lektury. 🙂

Na początek jednak współrzędne:

Soller 39°45’59.5″N 2°42’53.4″E

Palma de Mallorca wraz z katedrą 39°34’02.5″N 2°38’51.6″E

Castel de Bellver 39°33’49.0″N 2°37’09.7″E

Palma Aquarium 39°31’52.7″N 2°43’46.4″E

Marineland 39°31’59.3″N 2°33’48.4″E

Castell de Santueri. 39°25’53.1″N 3°11’14.4″E

Cuevas del Drach 39°32’09.6″N 3°19’50.8″E

1. Soller

Celem wizyty w Soller było zobaczenie pięknego, gotyckiego kościoła Església de Sant Bartomeu oraz Ferrocarril de Sóller czyli słynnego tramwaju. Pech chciał, że kościół był w remoncie i niestety nie prezentował się dobrze. 🙂 Jeśli chodzi o tramwaj, to udało nam się go zobaczyć. Można wykupić sobie bilet i przejechać się nim na wycieczkę. My z tej atrakcji nie skorzystaliśmy.

W drodze na przystanek tramwajowy pozwiedzaliśmy miasteczko. Zobaczyliśmy różne ciekawe obiekty, które znajdziecie na zdjęciach poniżej.

Moim zdaniem warto wybrać się do Soller, gdyż jest to urokliwe miasteczko. Polecam zjeść obiad w jakiejś klimatycznej knajpce w tym miejscu. 🙂

2. Palma de Mallorca

Palma czyli stolica wyspy to spore miasto z licznymi atrakcjami. A jak to z reguły w takich miejscach bywa i z ogromną ilością turystów (mimo września). Ja nie lubię tłumów, więc moje wspomnienie z Palmy najlepsze nie jest. 🙂 Ale do rzeczy..

Głównym punktem Palmy jest katedra La Seu. Jest ogromna i robi spore wrażenie. Budowano ją 100 lat! Można zwiedzać ją również w środku z przewodnikiem.

W sąsiedztwie katedry znajduje się pałac La Almudaina a z nim Ogrody Królewskie, z licznymi ławeczkami i fontannami. Urokliwe miejsce, w którym warto się zatrzymać i odetchnąć od ciepła.

Podsumowując, na pewno warto Palme odwiedzić i pospacerować jej uliczkami, w których kryją się ciekawe miejsca oraz obiekty. Nie jest to tylko katedra ale i port i inne naprawdę liczne atrakcje. Gdyby nie te rzesze turystów… 🙂

3. Castel de Bellver

Z Palmy udaliśmy się do gotyckiego zamku Castel de Bellver. Nazwa Bellver oznacza „ładny widok” i trzeba przyznać, że jest całkowicie uzasadniona! Z zamku można zobaczyć całą panoramę Palmy. Robi naprawdę ogromne wrażenie.

Sam zamek też jest ciekawy zarówno z zewnątrz jak i w środku. Polecam odwiedzić to miejsce.

4. Palma Aquarium

Ogromne akwarium, w którym zobaczyć można rekiny, wielkie i małe ryby. Robi naprawdę duże wrażenie. Jest to atrakcja nie tylko dla dzieci i polecam odwiedziny każdemu.

Ciekawa formuła tego obiektu łączy akwarium z częścią zoo – botaniczną i mini dżunglą, w której znajduje się wodospad. Całość robi ciekawe wrażenie, chociaż temperatura i poziom wilgotności jest tam „zabójczy” 🙂

Poza rekinami i naprawdę ogromną ilością ryb-gigantów zachwyciły mnie także koniki morskie w bardzo dużych ilościach, wydaje mi się, że nie widziałam ich w żadnym parku wcześniej oraz zjawiskowe meduzy.

W akwarium dodatkowo znajduje się bardzo duży zewnętrzny plac zabaw dla dzieci z basenem i leżakami. Dzieci będą zachwycone. Zabierzcie koniecznie ręcznik i stroje kąpielowe dla pociech. 🙂

Podsumowując – świetne miejsce, do którego jak zawsze w tego typu obiektach najlepiej udać się w godzinach porannych żeby uniknąć tłoku i wycieczek. Spędzicie tutaj 2-3h.

5. Marineland

Ten obiekt można określić jednym słowem – porażka. Być może jestem zepsuta Loro Parque z Teneryfy, ale.. Za te pieniądze naprawdę nie warto tu przychodzić. Bardzo słaby pokaz delfinów i jeszcze słabszy pokaz lwów morskich. Jedyne co przemawia na plus tego miejsca to obiekty z wolno latającymi papugami, które można wziąć na ręce (o ile będą chciały). Pokaz papug również był ciekawy.

Podsumowując – wybierzcie się w to miejsce, jeśli naprawdę Wam się nudzi. 🙂 W innym wypadku lepiej iść po prostu na plażę.

6. Castell de Santueri

Urokliwe ruiny zamku z malowniczymi widokami. Można przespacerować się dookoła całych murów. Na pewno warto tutaj przyjechać i to zobaczyć. Natomiast w upalny dzień koniecznie trzeba zabrać nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne, bo zwiedzanie trwa około godziny w pełnym słońcu.

7. Cuevas del Drach

Na koniec wisienka na torcie jeśli chodzi o Majorkę – jaskinia smocza. Cud natury. Miejsce, którego nie da się opisać słowami…

Przepiękne stalaktyty, stalagmity i stalagnaty robią piorunujące wrażenie, szczególnie, że przyrastają 1 cm na 100 lat! Dodatkowo zjawiskowe podziemne jeziora z turkusową wodą… Tego miejsca nie można ominąć będąc na Majorce.

Głównym punktem zwiedzania jaskini był koncert na wodzie. Muzycy płynęli na łódce, grając m.in na skrzypcach i pianinie. Efekt  był piorunujący!

Z uwag praktycznych – polecam być na najwcześniejszą godzinę zwiedzania jaskini i w miarę wcześnie ustawić się w kolejce. Wtedy będąc z przodu będziecie słyszeć przewodnika. Dodatkowo po koncercie jest możliwość przepłynięcia łodzią po jeziorze. Warto siąść na dole po lewej stronie na widowni, żeby nie czekać długo w kolejce. Zaraz obok tych miejsc jest zejście do łódki. Sama wyczytałam te informację na innym blogu, skorzystałam i polecam! 😉

PODSUMOWANIE

Odpowiadając na pytanie z początku wpisu – co warto zobaczyć na Majorce – myślę, że każde z opisanych powyżej miejsc (oprócz Marinelandu) jest godne zobaczenia. Ja osobiście do tej pory jestem pod wrażeniem naturalnego cudu jakim jest smocza jaskinia i jeśli miałabym poświęcić tylko jeden dzień na zwiedzanie na pewno trafiłabym tu. Dla mnie wszelkiego rodzaju cuda natury są zawsze na pierwszym miejscu. 🙂

Dodaj komentarz