Kraj Salzburski dla aktywnych

Austria to kraj wspaniały dla miłośników kultury i sztuki, choć największa oferta czeka tu na miłośników aktywnego wypoczynku. Kraj Salzburski jest tym krajem związkowym, na terenie którego każdy znajdzie możliwość uprawiania swej ulubionej dyscypliny. Jaką ofertą aktywnego wypoczynku może zatem skusić Kraj Salzburski?
Największe zainteresowanie wzbudzają tutejsze ośrodki sportów zimowych. Dla narciarzy Kraj Salzburski to region wymarzony. Czekają tu i świetnie zagospodarowane ośrodki, i ciekawe trasy zjazdowe. Gęsta sieć szlaków stworzonych z myślą o narciarzach biegowych pozwala na poznawanie okolicy na nartach, a nowe atrakcje czekają tu również na snowboardzistów. Gdzie można znaleźć najlepsze warunki narciarskie? Kuszące są najbliższe okolice Salzburga. Ciekawą ofertą przyciąga Ski Amade, który może się pochwalić swymi bazami w 25 miejscowościach. Można w nich korzystać ze stoków w ramach jednego karnetu. Takie rozwiązanie to doskonała propozycja dla tych, którzy cenią sobie różnorodność i chcą spróbować swych sił na kilku trasach. Inne miejscowości, które są dla miłośników sportów zimowych wyjątkowo atrakcyjne, to Zell amSee oraz Kaprun. Tu czeka moc atrakcji na tych, którzy chcą poszaleć na lodowcu i w czasie jazdy cieszyć się wspaniałymi widokami. Bramberg jest z kolei bardzo ważnym punktem dla tych, którzy stawiają na sanki.
Gdy kończy się sezon zimowy, Kraj Salzburski staje się dla miłośników pieszych wypraw oraz jazdy na rowerze. Wycieczki można tu zaplanować dzięki gęstej sieci szlaków, które pozwalają dotrzeć do jego najbardziej malowniczych zakątków. W gronie najciekawszych tras tematycznych znajduje się tu Via Aurea, dzięki której można dotrzeć do tych miejsc, w których dawniej wydobywane były srebro oraz złoto. Specjalnie wyznaczone trasy pozwalają na odbywanie wypraw w góry, a dodatkową pomocą służą miejscowi przewodnicy. Z ich usług warto skorzystać w ramach wycieczki na najwyższe i najbardziej wymagające szczyty. Najciekawsze trasy rowerowe czekają z kolei w rejonie doliny Salzach i wodospadów Krimmi. Kraj Salzburski może się również pochwalić wspaniałym parkiem rowerowym – jednym z największych w całej Austrii.
Doliny rzek Saalach oraz Lammer kuszą dodatkowo miłośników raftingu, który w Austrii staje się coraz bardziej popularnym sportem. Dobrze rozwija się tu również paralotniarstwo oraz nowe sporty ekstremalne. Szeroką ofertą takich sportów przyciągają nowe ośrodki, dzięki którym można pod okiem specjalistów przeżyć niezwykłą przygodę. Na miłośników kąpieli czekają tu z kolei liczne baseny oraz barki wodne, przy których coraz częściej pojawiają się ośrodki spa.

Dodaj komentarz