6 sposobów na udane wakacje

6 sposobów na udane wakacje

Jeśli nie potrafisz odłożyć pieniędzy na wymarzony urlop za granicą – nic straconego. Naprawdę nie potrzeba wiele, aby dobrze się bawić i skorzystać z wakacji. Wystarczą dobre chęci i odrobina kreatywności. W zeszłym roku byłem na wakacjach last minute w Turcji i zaobserwowałem, że ludzie albo leżą plackiem nad hotelowym basenem albo tak samo plackują na plaży i narzekają, że gorąco. Fuck logic, czego spodziewać się w Turcji jak nie upałów? Naprawde nie trzeba nigdzie wyjeżdzać, aby praktykować opalanko. Nasza ekipa nigdy nie plackuje. Jak opalanko to tylko w dobrym tempie.

W tym roku nigdzie nie wyjeżdżałem, a był to najlepszy wakacyjny miesiąc kiedykolwiek. Jestem brązowy niczym klonowy liść suszący się na słońcu podczas jesiennego poranka, a ludzie pytają mnie, gdzie spędziłem wakacje, że tak się opaliłem. Mam dla was kilka rad, jak mieć udane wakacje/urlop:

1. Jedz lekko. Korzystaj z tego, że w czasie wakacji owoców jest więcej, są one tańsze i smaczniejsze. Komfort żołądkowy sprawi, że będziesz czuł się lepiej, a więcej energii zmotywuje cię do aktywnego spędzania wolnego czasu. Pamiętaj jednak, aby zawsze dostarczyć sobie odpowiednią ilość zdrowych kalorii, bo bez kalorii nie ma energii. W wakacje, kiedy wiem, że będę spędzał czas aktywnie, jem znacznie więcej bananów i mniej ciepłych posiłków niż w trakcie roku akademickiego, gdy większość mojego czasu pochłania nauka.

2. Daj spokój z telewizorem czy komputerem. Nie czytaj i nie oglądaj wiadomości. Zrelaksuj się, nie myśl o pracy/studiach, masz wolne.

3. Ciesz się z małych rzeczy. Nie siedź w domu. Postaw sobie cel, który chciałbyś osiągnąć podczas czasu wolnego. Przejdź się po swojej okolicy i zobacz (wymyśl), czy jest jakaś aktywność fizyczna, która sprawi ci przyjemność i którą możesz wykonywać na świeżym powietrzu. Masz psy? Bierz je codziennie na dłuższy spacer, wybierz się na dłuższą wycieczkę rowerową itp. Przykładowo, ja Kapitan wraz z Kozakiem, wymyśliliśmy sobie, że do końca wakacji chcemy godnie i swobodnie stać na rękach, dlatego codziennie ćwiczymy i realizujemy nasz cel. Nic tak nie motywuje jak wyzwanie. Idzie nam coraz lepiej. Codziennie w ramach rozgrzewki rzucamy do kosza i również się tym zajawiliśmy. Wymyślam w kosza różne gry (kapitańskie gry w kosza), z którymi wkrótce się z wami podzielę. To przecież nic nie kosztuje. Wystarczy mieć piłkę, ewentualnie matę do jogi i ileż to przynosi rozrywki.

4. Załatw sobie swojego Kozaka na Wolno. Ja już swojego mam, także ten punkt w swoim notatniku odhaczyłem na wejściu. Co dwie głowy to nie jedna. Kreatywność i możliwości sportowe rosną. W przypadku bardziej ekstremalnych aktywności można się wzajemnie asekurować.

5. Może w twojej okolicy, są jakieś tanie, a rozwijające sportowo atrakcje? Zrób rekonesans i korzystaj z nich. Wraz z Kozakiem, odkryliśmy niedawno olbrzymią trampolinęw parku linowym w naszym mieście i dołożyliśmy ją do codziennych aktywności. Koszt to zaledwie 5 zł od osoby, a skakać można bez ograniczeń. Kapitan oczywiście nie wytrzyma więcej niż do porzygu, bo jak na Kapitana nie przystało ma problemy z błędnikiem.

6. Bądz ZEN. Spróbuj jogi. Wbrew pozorom nie jest to tylko niewinne rozciąganko. Trudniejsze pozycje wymagające zaangażowania mięśni rąk są naprawde ciężkie. Poza tym joga pozwala się odprężyć. Nie spinaj pośladów i bądz życzliwy dla innych ludzi. Jak ktos cię zbeszta, to odpowiedz mu grzecznie, a szczena mu opadnie i gwarantuję, że zdenerwuje go to jeszcze bardziej. Nie przejmuj się tym, co myślą o tobie inni ludzie. Stawaj sobie na rękach na polu/dworze, uprawiaj jogę na świeżym powietrzu i nie bacz na to, co „ludzie powiedzą”. Mój tata Bejdokiem został przez to, że w jego wieku nie wypada jeździć na rolkach i ktoś na szczęście miał na tyle odwagi, aby mu to powiedzieć i w ten sposób ksywa do niego przylgnęła.

Oto całe żodne wakacje last minute. Mam nadzieję, że rady Kapitana okażą się pomocne. Od dawna już wiadomo, że aby żyć w dobrym tempie nie trzeba wiele. Można niewielkim kosztem, nigdzie nie wyjeżdżając wspaniale spędzić swoje wakacje. Może to kwestia gustu. Ja uwielbiam aktywność fizyczną i nie wyobrazam sobie dnia bez ruchu. Może ktoś inny woli spędzać swój wolny czas trawiąc kotleta przed TV. Wybór należy do ciebie.

Dodaj komentarz