Jaki powinien być nowoczesny taras?

Jaki powinien być nowoczesny taras?

Moda głównie kojarzy się z przemysłem odzieżowym, licznymi pokazami i coraz to nowszymi stylizacjami. Trendy to jednak nie tylko buty i ubrania, ale również coraz większy wpływ mają na architekturę i wnętrza. Co prawda zmienia się ona dużo mniej dynamicznie, niż w przypadku odzieży, jednak wystrój co kilka lat także się przedawnia. Aktualnie w polskich domach króluje minimalizm. Wszelkie ozdoby są ograniczone do minimum, a w oczy rzucają się duże puste przestrzenie, które są jednocześnie niezwykle praktycznie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku tarasów, które tak chętnie są budowane przez każdego, kto decyduje się zamieszkać w domu jednorodzinnym.

Taras to zdecydowanie miejsce, gdzie można odpocząć od codziennej rutyny, zrelaksować się z książką w ręku lub uciąć popołudniową drzemkę. Zwłaszcza podczas letnich dni i wieczorów jest to ciężkie do zastąpienia miejsce. Taras powinniśmy urządzić w taki sposób, aby wpasowywał się w aktualne trendy, ale jednocześnie był praktyczny i nie było problemu z urządzeniem wieczornej imprezy ze znajomymi.

Tak jak w przypadku wnętrz, na nowoczesnym tarasie również panuje minimalizm. Oprócz stolika i prostych ogrodowych krzeseł, musimy znaleźć tu miejsce na sofę lub hamak. Jeżeli chodzi o meble, najlepiej się sprawdzą klasyczne podłużne szafeczki z użytkowym blatem. Jeżeli chodzi o ozdoby, tutaj najlepiej postawić na atrakcyjne rośliny, które będą stanowić „przedłużenie” naszego ogrodu dające uczucie swobody i świeżości.

Bardzo ważną kwestią przy budowie tarasu jest materiał, jakiego użyjemy. Popularnym i praktycznym rozwiązaniem w ostatnich latach jest deska tarasowa wpc, która stanowi konkurencję dla klasycznego drewna. Tarasy kompozytowe mają szereg pozytywnych cech, takich jak antypoślizgowość i wyjątkowo wysoka odporność na skrajne warunki atmosferyczne. Jest to szczególnie ważne podczas ujemnych temperatur oraz opadów deszczu. W takich warunkach nie ma ryzyka związanego z poślizgnięciem się. Dodatkowym atutem jest fakt, że nie nagrzewają się tak bardzo, jak deski drewniane. Dzięki temu możemy swobodnie korzystać z tarasu w letnie słoneczne dni. Innym rozwiązaniem jest także podłoga tarasowa wykonana z betonu.

Deski tarasowe wpc to produkt Polski, który jest produkowany z mączki drzewnej. Materiał ten rozwiązaniem pro ekologicznym, ponieważ uzyskanie go nie wymaga wycinki drzew. Pozyskiwany jest już z drzewa, które było używane. W ten sposób deska tarasowa wpc jest optymalnym rozwiązaniem znajdującym zastosowanie zarówno do budowy tarasów, jak i ogrodzeń, elewacji, pergoli oraz alejek.

Dodaj komentarz