Przewodnik- jak udekorować salon

Przewodnik- jak udekorować salon

Przewodnik dla początkujących:  Dekoracje w salonie

Jeśli zaczynasz myśleć o remoncie lub projektowaniu swojego domu czy mieszkania to zazwyczaj pierwszym pomieszczeniem na liście jest salon – jest to często główne wyrażające stylistykę i klimat całego domu. Bardzo ważne jest to aby wszystkie elementy tego wnętrza stworzyły harmonijną i atrakcyjną całość. W tym celu należy wziąć wszystkie elementy takie jak: dekoracje ścian, meble, dodatki, przemyślane zaplanowanie rozmieszczenia oraz dobór odpowiednich dekoracji okien oraz innych akcesoriów – w tym celu warto jest na samym początku zaplanować styl w jakim utrzymany będzie salon. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby z nudnego i smutnego wnętrza stworzyć salon twoich marzeń.

Wybór dobranych do stylistyki

Bardzo powszechnym problemem przy doborze mebli do salonu jest to jak je urządzić. Niejednokrotnie zdarza się, że zakupione meble zostają rozstawione bez ładu i składu – sofa przysunięta do jednej ściany, kilka krzeseł przy drugiej i telewizor naprzeciwko. Ważne jest to, aby wcześniej zaplanować sobie odpowiedni wystrój, a później dopierać sobie pojedyncze dodatki, które będą zgadzały się z wybranym stylem. Warto stworzyć również centralny punkt dekoracyjny, który będzie „przykuwać wzrok” i stworzy klimat całego pomieszczenia. Świetnym pomysłem na stworzenie takiego miejsca są dekoracyjne tapety do salonu. Puste ściany są oznaką nieskończonego pomieszczenia. Nie musisz urządzać każdej ściany w tym wnętrzu, jednak pamiętaj o tym, że dekoracje ścienne są ważnym elementem niemal każdego wnętrza.

Kolor ścian: dlaczego jest tak ważny?

Wybór odpowiedniej tapety czy farby do salonu jest niesłychanie ważne. W którym momencie wybrać odpowiedni kolor? Malowanie i tapetowanie ścian jest stosunkowo tanie biorąc pod uwagę koszty całego remontu więc warto wybrać najpierw droższe elementy wnętrza takie jak meble czy inne akcesoria, a następnie do nich dobrać odpowiedni wzór tapety czy kolor farby.

Odpowiednie oświetlenie w salonie to podstawa

Bardzo ważnym elementem niemal każdego wnętrza jest oświetlenie. W salonie jest może odrobinę mniej ważny niż w kuchni, jadalni czy łazience pod względem funkcjonalnym , jednak oświetlenie może stanowić bardzo ważną część aranżacji i wystroju wnętrza. W ostatnim czasie niezwykle modne stały się oświetlenie kilku poziomowe. Źródło światła powinno znajdować się nie tylko na suficie w postaci żyrandolu ale warto też pomyśleć o lampach stojących, lampy stołowe czy kinkiety. Najważniejsze jest to aby w salonie czuć się dobrze i wygodnie. Nie zapomnij o tym przy dekorowaniu swojego salonu!

Dodaj komentarz