Jak sprawić, aby dom i ogród zyskały na wiosnę nowe życie?

Jak sprawić, aby dom i ogród zyskały na wiosnę nowe życie?

Wiosenna aura sprzyja nie tylko generalnym porządkom. To idealny moment, aby urozmaicić swoje otocznie oraz sprawić, żeby nasz dom i ogród nabrały nieco bardziej pogodnego charakteru.

Postaw na dodatki

Chcąc przeprowadzić metamorfozę przestrzeni nie musimy od razu inwestować środków w generalne remonty czy nowe meble. Wystarczą dodatki, detale, które sprawią, że dom i ogród będą nie do poznania.

W związku z tym, że wiosenna pora roku sprzyja naturze, wybierzmy do naszego domu zawsze świetnie sprawdzające się kwiaty. Mogą być to nowalijki takie jak żonkile czy hiacynty. Doskonale będą też wyglądały rośliny w wazonie. To czas żółtych i czerwonych tulipanów, które ożywią każde pomieszczenie. W ogrodzie w tym czasie należy przeprowadzić pozimowe prace porządkowe. Można tam postawić kolorowe doniczki z posadzonymi cebulkami i własnoręcznie przyozdobić je wstążkami zawiązanymi w urocze kokardki. Sprawi to, że nasz ogród stanie się miejscem, w którym zawita wiosna.

Co zrobić, jeżeli nasz dom i ogród potrzebują nowych mebli?

Wcale nie trzeba pędzić do sklepu i kupować nowego wyposażenia. Samodzielnie uszyjemy piękne poduszki, na przykład w pastelowych odcieniach, które znakomicie będą prezentowały się na sofie, huśtawce czy krzesłach ogrodowych. Sprawdźmy też, czy na strychu lub w piwnicy nie znajdują się stare meble. Być może po małej renowacji przywędrują z powrotem do części mieszkalnej.

Kiedy nasze ściany wyglądają na smutne i szare

Malowanie całego mieszkania to proces czasochłonny i wymagający sporej logistyki. Z pomocą przychodzą tu nam naklejki na ścianę lub niezwykle łatwe w montażu oraz stosunkowo tanie fototapety. Aby elewacja domu nie psuła wrażenia, jakie robi ogród, można na ścianach przyczepić lampki ledowe. Dają one spektakularny efekt, a ich wybór jest ogromny. Możemy wybierać miedzy małymi żarówkami o przeróżnych kształtach, a dużymi, świetlistymi kulami.

Zrób to sam!

Najlepszym rozwiązaniem jeżeli mamy ochotę na nową aranżację domu i ogrodu są własnoręcznie wykonane ozdoby. Na zewnątrz na pewno cudownie wyglądał będzie karmik, który ucieszy najmłodszych członków rodziny. Niczym trudnym jest też zrobienie niewielkich latarni ze słoików po przetworach – możemy je pomalować specjalnymi farbami do szkła lub okleić prześwitującą tkaniną czy koronką. Wiosna prowokuje do tego, aby wykorzystywać motywy wielkanocne. Koszyki pełne samodzielnie wykonanych pisanek to prawdziwa atrakcja. W ogrodzie można umieścić żółte kurczaczki z wełny, które będą świetnie korespondowały z świeżą zielenią trawnika.

Aby dokonać zmiany przestrzeni jakimi są dom i ogród, nie trzeba wielkich nakładów finansowych. Wystarczy trochę własnej inwencji, kilka chwil pracy, a sami będziemy zaskoczeni rezultatem. Nie traktujmy tych zajęć jako obowiązków domowych, gdyż jest to przyjemność i fantastyczna zabawa.

Dodaj komentarz