Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie – huśtawka na plac zabaw

Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie – huśtawka na plac zabaw

Chcesz sprawić radość swoim dzieciom poprzez stworzenie ciekawej przestrzeni w ogrodzie? To świetny pomysł! Własny plac zabaw sprawi, że twoje dziecko będzie chętnie oraz aktywnie spędzać czas na dworze. Dzięki temu, być może zaszczepisz w nim chęć do uprawiania sportu. Pamiętaj, że dzieci, które spędzają swój czas aktywnie są zdrowsze, ich sen jest lepszy, a apetyt każdego niejadka większy. Przekonaj się sam! Huśtawka na plac zabaw, daj dziecku radość.

Huśtawka na plac zabaw ze stelażem

Bardzo fajnym rozwiązaniem są huśtawki ze stelażem, nie musisz martwić się, czy na twojej działce są drzewka w wystarczającej odległości, na których możesz zawiesić huśtawkę. Co więcej, stelaż to solidna konstrukcja, która nie rozwiąże się w czasie bujania, tak jak zwykły sznurek. Dzięki podwójnym modelom, możemy pokusić się o dwie huśtawki obok siebie, dzięki temu dzieci lub dorośli będą mogli huśtać się razem. Dodatkowo, wszyscy aktywni rodzice, mogą zyskać nowe miejsce do ćwiczeń. Stelaż huśtawki, może po godzinach zabaw zmienić się w drążek do ćwiczeń. Dzięki temu mamy zadowolone dziecko i rodzica.

Dlaczego warto stworzyć przestrzeń dla dzieci w ogrodzie?

Dzięki własnemu placowi zabaw nasze pociechy będą chętniej spędzały czas na świeżym powietrzu. Dzięki temu będą zwiększały swoją odporność, a także miały lepszą jakość snu. Dodatkowo niejadki prawdopodobnie po aktywności fizycznej będą gotowe zjeść więcej. Warto również dodać, że miejsca takie jak plac zabaw lub urządzenia znajdujące się na nich, bardzo często w głowie dziecka zamieniają się w statek piracki czy samolot. To wszystko sprawia, że nasze dzieci rozwijają swoją kreatywność. Co więcej, aktywne spędzanie czasu wzmacnia mięśnie, a także rozwija zdolności ruchowe. Mówiąc w skrócie, każde dziecko dla lepszego rozwoju powinno korzystać z tego typu aktywności.

Jak bezpiecznie stworzyć ogrodowy plac zabaw?

Na początek zadbajmy o przestrzeń, w której planujemy postawić plac zabaw. Aby miejsce było bezpieczne, powinniśmy unikać zbiorników wody, różnego rodzaju instalacji czy niebezpiecznych roślin (np. zawierających kolce). Dodatkowo pamiętajmy o odpowiedniej odległości huśtawki od drzew, płotu czy innych przeszkód, w które nasze dziecko mogłoby uderzyć. Co więcej, podczas montowania urządzeń, zachowajmy szczególną ostrożność. Nawet najbardziej solidna konstrukcja, nie będzie w stanie utrzymać dziecka, jeśli źle ją przymocujemy. Oczywiście podczas wyboru sprzętu, kierujmy się wiekiem naszych dzieci. Młodsze z nich będą bezpieczniejsze na huśtawce typu bocianie gniazdo, która posiada dużą powierzchnie siedziska oraz jest przymocowana niżej niż tradycyjna huśtawka.

Dodaj komentarz