Twój dom też może być Smart!

Twój dom też może być Smart!

Innowacje w Twoim domu

Modne w obecnych czasach innowacyjne systemy i instalacje to prawdziwa wygoda oraz komfort dla każdego z nas. Możemy się nimi otaczać z każdej strony, a nasz dom może być naszpikowany “inteligencją”. Ponadto wszystko to możemy kontrolować przy pomocy odpowiednich aplikacji na telefon i zmieniać ustawienia systemu w naszym domu nawet kiedy w nim nie przebywamy.

Twój dom też może być Smart!

Dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom dom, który przez długi czas jest nieużytkowany, na przykład podczas twojego wakacyjnego wyjazdu, cały czas jest bezpieczny. Instalacje te zapewniają bowiem pełną ochronę przed pożarem i włamaniem, uruchamiając w odpowiednim momencie potrzebne elementy systemu. Będąc na wakacjach nie musimy zaprzątać sobie głowy tym, czy na pewno zamknęliśmy wszystkie okna i drzwi – możemy spokojnie wypoczywać, a w razie potrzeby wystarczy, że zajrzymy do smartfona i sprawdzimy, czy w naszym domu wszystko jest “ustawione” tak, jak należy. System dopilnuje naszego dobytku za nas. Powracając po pewnym czasie do takiego mieszkania możemy być pewni, że każda rzecz będzie na swoim miejscu.

Ochrona domu to tylko ułamek możliwości jakie oferuje nam technologia. Chciałbyś, aby twój dom powitał cię kiedy wrócisz z pracy, włączył oświetlenie i nastawił ogrzewanie bądź chłodzenie na odpowiednią temperaturę? Proszę bardzo! Mało tego – wyczuwając twoją obecność system nakaże ekspresowi do kawy zaparzyć ją właśnie w tym momencie, byś chwilę po wejściu do domu mógł cieszyć się jej aromatem.

A może chciałbyś, aby system na bieżąco informował cię o sytuacji pogodowej, abyś nie musiał zastanawiać się, co założyć na siebie jutro – nie zaskoczy cię deszcz czy burza, bo twój dom prędzej o nich uprzedzi. Brzmi jak scenariusz produkcji science-fiction, prawda? Tymczasem w obecnych czasach to wszystko jest możliwe – tak właśnie zapowiada się nasze przyszłe życie.

Inteligentny dom dla każdego

Każdy z nas może obecnie może posiadać inteligentny dom, w którym wszelkie instalacje będą kierowane i dopasowywane do preferencji użytkownika czy warunków zewnętrznych. Tworzy się coraz więcej przedsiębiorstw, proponujących instalację podobnych systemów i co chwila są one udoskonalane, dzięki czemu kolejne urządzenia są dodawane do systemu i będą mogły funkcjonować kiedy tylko tego zechcesz, nawet się do nich nie zbliżając. Kolejnym plusem jest to, że można połączyć je także z wcześniej założonymi systemami przeciwwłamaniowymi lub innymi instalacjami, więc nie musisz od razu “uzbrajać” całego domu w technologię, tylko stopniowo dobierać odpowiadające ci komponenty.

Dodaj komentarz