Domy z kontenerów – jak mieszkać nowocześnie? 

Marzysz o własnym domu, ale ograniczają Cię pieniądze? Czy rozważałeś kiedyś opcję zamieszkania w kontenerze? Pomysł mieszkania w kontenerze wcale nie jest taki szalony, jak brzmi w pierwszym momencie. Domy kontenerowe https://boxtainer.pl/ to popularne rozwiązanie w krajach skandynawskich. Są oryginalne, tanie, praktyczne i estetyczne. Czyli to, co w domu jest najważniejsze. Zobacz, jakie są zalety domów kontenerowych – czyli jak mieszkać nowocześnie. 

Domy kontenerowe – co to jest? 

Każdy nas wie, jak wygląda kontener. To metalowy box o dużych rozmiarach, który wykorzystywany jest przy transporcie różnego rodzaju produktów. Jednak to nie jedyne ich zastosowanie. Coraz popularniejsze stają się domy kontenerowe – alternatywa dla domów murowanych. Tego typu inwestycja jest dużo tańsza, mobilna i funkcjonalna. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na stworzenie domu w kontenerze. 

Chociaż mówimy w liczbie pojedynczej, to domy kontenerowe mogą składać się z kilku elementów. Boxy można łatwo ze sobą łączyć, a nawet tworzyć z nich domy piętrowe. Co ważne, domy kontenerowe nie mają ograniczeń aranżacyjnych i po podłączeniu do nich wody i energii stanowią w pełni użytkowy dom. 

Jakie są zalety domów kontenerowych?

Domy kontenerowe mają wiele zalet. Zacznijmy od tego, że to tania inwestycja. A przynajmniej dużo tańsza, niż wybudowanie domu murowanego. W czasach, kiedy ceny domów i mieszkań rosną z roku na rok, domy kontenerowe wydają się być najrozsądniejszą deską ratunku. Niższa cena domów w kontenerach wynika z materiałów użytych do produkcji oraz tego, że nie wymagają one fundamentów. Z braku fundamentów wynika także druga zaleta, jaką jest mobilność. Domy kontenerowe mogą zmieniać miejsce położenia. I to z łatwością. Dzięki temu nie jesteśmy przywiązani do jednego miejsca i jeżeli zechcemy się przeprowadzić, to możemy zabrać cały dom ze sobą. 

Domy kontenerowe wiążą się także z szybkim czasem realizacji. U producenta zamawiamy już gotowy kontener i następnie czekamy na jego dostarczenie. Tym sposobem swój wymarzony dom możemy mieć już w kilka tygodni. Co ważne, domy kontenerowe nie mają nic wspólnego z nieestetycznymi barkami i niewygodnymi noclegami. Nowoczesne konstrukcje są oryginalne i praktyczne. Ponadto są w pełni komfortowe i zapewniają wysoki standard mieszkania.

Jak urządzić dom kontenerowy? 

Pojedynczy moduł kontenera może stanowić w pełni wyposażone mieszkanie dla dwóch osób. Zmieści się w nim jeden pokój, kuchnia oraz łazienka. Kontener rozmiarem odpowiada kawalerce, z tą różnicą, że jest mobilny. Jeżeli zależy nam na większej przestrzeni, to możemy połączyć ze sobą kilka modułów. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dom modułowy był także dwupiętrowy. Jeśli chodzi natomiast o kwestie urządzania, to domu kontenerowy w niczym nie ustępuje tradycyjnej inwestycji. Możliwości aranżacyjne są takie same lub nawet bardziej funkcjonalne. W domu tego typu możesz wyznaczyć kilka pokoi, łazienkę i kuchnię. Natomiast sam wystrój będzie zależeć już tylko od Ciebie. 

Dodaj komentarz