Każda kobieta pragnie zmian. Zmiany te nie dotyczą wyłącznie swojego wyglądu czy ubioru. Mieszkanie również ulega nieustannym zmianom. Może odbywać się to w formie przykładowo małego przemeblowania lub stopniowej aranżacji wnętrza na nowo. W drugim z tych przypadków zmiany mogą nieco obciążyć budżet gospodarstwa domowego. Istnieją jednak sposoby, by zmienić wnętrze nie do poznania a jednocześnie zbytnio nie odczuć tego w sferze finansowej.
1. Płytki.
Zmiana płytek czy to w korytarzu, kuchni czy w łazience biorąc pod uwagę rosnące koszta materiałów może okazać się niebagatelnym wydatkiem. Kreatywne gospodynie domowe i na to znalazły sposób! Praktycznie w każdym sklepie budowlanym lub w Internecie dostępna jest specjalna okleina, która idealnie nadaje się do aplikacji na stare płytki. W takim przypadku warto pamiętać, że dotychczasowe płytki nie mogą mieć charakterystycznych wypukłych wzorów, które mogłyby odznaczać się pod naklejoną okleiną. Wybór okleiny jest ogromny. Można przebierać w jej wielkości, kształcie czy wzorze. Niezwykle modne w ostatnich sezonach są okleiny na wzór czarno-białych płytek z pięknymi wzorami, które najczęściej można spotkać w kuchni. Cena takiej okleiny uzależniona jest od jej wielkości, najczęściej sprzedawana jest na metry. Jej aplikacja również nie stanowi problemu, można zrobić to w domowych warunkach, bez pomocy fachowca.
2. Pokrowce na kanapę.
Kupno wysokiej jakości nowej kanapy to wydatek rzędu kilku tysięcy. Mało kogo stać na to, by wymieniać ją przy każdej drobnej zmianie aranżacyjnej. Na rynku dostępne są zatem tańsze jej zamienniki w postaci wielokolorowych pokrowców na kanapę. Ich wybór jest niezwykle bogaty, a cena przystępna. Podczas wyboru pokrowca należy dopasować go do wymiarów kanapy. Jego aplikacja jest niezwykle łatwa – dzięki elastyczności materiału nakłada się ją na kanapę, dostosowując do poszczególnych zgięć i rogów. Często można także dostać pokrowce dwustronne, dzięki czemu istnieje opcja częstej zmiany aranżacji wedle własnego uznania. Za sprawą zmiany koloru kanapy wnętrze zyska nowy charakter a kanapa będzie chroniona przed codziennymi zabrudzeniami.
3. Obrazy.
Ceny dekoracji ściennych stale rosną. Jednak wnętrze pozbawione jakichkolwiek obrazów może sprawiać wrażenie pustego, w którym brakuje jednego, kluczowego elementu. Najtańszą wersją dekoracji ściennych są stylowe plakaty w ozdobnych ramach, jednak ich ceny zaczynają się od 100 zł w górę. Jeżeli posiadacie w domu dobrą drukarkę i macie możliwość kupienia grubego, wysokiej jakości papieru to taki plakat możecie mieć już za kilkanaście złotych. Największym kosztem może okazać się tylko ramka, której ceny uzależnione są od jej wielkości. W internecie dostępne są stylowe plakaty, które możecie sami dostosować do panującej aranżacji w Waszym wnętrzu, pobrać je za darmo a następnie wydrukować i oprawić w ramkę. Świetnym pomysłem są plakaty różnej wielkości, zbliżone tematycznie i powieszone na ścianie tworząc spójną jej dekorację.