Obrazy na płótnie w stylu nowoczesnym – must-have do salonu i nie tylko!

Planując od zera wystrój pomieszczenia, remontując je bądź po prostu chcąc je urozmaicić, nie można zapominać o dekoracjach ściennych. Puste bądź nieodpowiednio udekorowane ściany nie zrobią dobrego wrażenia na gościach, a wręcz przeciwnie – mogą negatywnie wpłynąć na odbiór całej aranżacji.

Obecnie można wybierać między ogromną ilością typów i modeli dekoracji ściennych, natomiast tym, na który warto przede wszystkim zwrócić uwagę, jest obraz na płótnie w stylu nowoczesnym. Czym on właściwie jest, w jakich aspektach różni się od tradycyjnych obrazów i gdzie sprawdzi się najlepiej? Wyjaśniamy!

Szeroki asortyment obrazów na płótnie

Na dźwięk słowa “obraz”, niektórym osobom mogą przychodzić na myśl stare pejzaże czy portrety w ramkach. Obecnie jednak królują obrazy na płótnie w stylu nowoczesnym, a więc takie, które ramki nie mają (a w każdym razie nie w tradycyjnym tego słowa znaczeniu), a zamiast tego obraz jest “naciągany” na płótno. Rezultat jest imponujący i z pewnością nie będzie raził oczu w żadnym modernistycznym wnętrzu.

Obrazy na płótnie w nowoczesnym stylu są bardzo różnorodne. Nie da się ukryć, że największym zainteresowaniem cieszą się kategorie związane z kwiatami i ogółem roślinami, a także zwierzętami, jednak to tylko czubek góry lodowej. Dostępne są także reprodukcje tradycyjnych obrazów w nowoczesnym wydaniu, które z pewnością przypadną do gustu zwolennikom klasycznych rozwiązań, którzy chcą wypróbować również nowe rozwiązania.

Spośród ogromnej ilości obrazów na płótnie w różnym stylu można wybierać na przykład tutaj: https://tulup.pl/obrazy-canvas/nowoczesne. Kiedy już zdecydujemy się na określony wzór, możemy wybierać spośród kilku różnych dostępnych wymiarów. W ten sposób możemy dopasować obraz do miejsca, w którym planujemy go powiesić.

Obrazy na płótnie nie tylko do domu

Obrazy na płótnie w stylu nowoczesnym będą doskonałym dodatkiem do niemal każdego salonu, a często także i sypialni czy domowego biura. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że można je śmiało wykorzystać także w lokalach usługowych. Z uwagi na ich elegancki charakter, świetnie nadadzą się do powieszenia w naprawdę wielu różnorodnych lokalizacjach.

Fryzjer, kosmetyczka, agencja nieruchomości – długo by wymieniać listę biznesów, w których takie obrazy mogą znaleźć zastosowanie. W zależności od branży, można wybierać spośród bardziej stonowanych obrazów, jak i takich, które będą przyciągać do siebie wzrok. Odwiedzający niewątpliwie zwrócą uwagę na to, jak udekorowane będą pomieszczenia w firmie, w związku z czym jest to aspekt, którego nie powinno się pomijać.

Dodaj komentarz