To musisz wiedzieć przed wylotem do Zambii

To musisz wiedzieć przed wylotem do Zambii

Wycieczka do Zambii oferuje możliwość odkrycia wspaniały kraj obdarzony niesamowitym dziedzictwem przyrodniczym. Idealny na rodzinne wakacje.

Zambia, duży śródlądowy kraj w południowej Afryce, przyciąga wieloma atrakcjami przyrodniczymi i malowniczymi krajobrazami. Podróż do Kraina Wiktorii upada, jest to także okazja do niezapomnianych spotkań, w tym dużych ssaków i dzikich zwierząt w Afryce. Pomimo tętniącego życiem centrum w pełnym rozwoju, historia i tradycje są nadal bardzo żywe w Zambii. Odkryjesz mieszanka nowoczesności i rodowych zwyczajów które dają większą ulgę podczas wizyty w tym kraju.

Ciekawe miejsca w Zambii

Dzięki różnorodności naturalnych miejsc, podczas pobytu w Zambii jest wiele do zrobienia i zobaczenia. Różnorodność zajęć jest niewątpliwie dobrodziejstwem dla odwiedzających, którzy chcą urozmaicić przyjemności. Pamiętaj, że dzięki Evaneos możesz najlepiej zorganizować wakacje w Zambii z lokalnym przewodnikiem, aby nie przegapić żadnej interesującej strony. Wodospady Wiktorii imponują setkami tysięcy litrów wody zanurzającymi się co minutę w wąwozie Zambezi. Zarejestrowany w Światowe Dziedzictwo Unesco, wodospady należą również do 7 cudów świata i są obowiązkową atrakcją na wycieczkę do Zambii. Na brzegu jeziora Kariba zielone miasto Siavonga stał się jednym z pierwszych ośrodków w kraju. Odkryj obfitość akacji, palm, palisandru i fig leśnych. Odwiedź także Park Narodowy Kasanka, małe, ale skupiające w sobie dużą różnorodność gatunków roślin i zwierząt. Skorzystaj z wizyty, aby robić świetne zdjęcia.

Do zrobienia w Zambii

Udział w safari jest niezbędny. Zambia jest niezaprzeczalnie jednym z najlepszych miejsc do safari na kontynencie. Park Narodowy Kafue jest szczególnie interesujący dla miłośników afrykańskiej przyrody, ponieważ jest domem dla wielu zwierząt, w tym lamparta, lwa lub słonia, które można obserwować w ich naturalnym środowisku. Wypróbuj spływy kajakowe po Zambezi jest także doświadczeniem do przeżycia. Możesz napotkać hipopotamy, krokodyle i zwierzęta, które przychodzą pić wzdłuż rzeki.

Kiedy jechać do Zambii

Zambijski klimat jest tropikalny z temperaturami, które pozostają przyjemne zarówno w dzień, jak iw nocy. Od kwietnia do października jest pora sucha i najlepszy czas na zaplanowanie wakacji w Zambii. Od listopada do kwietnia spadniesz w środku pory deszczowej, co nie przeszkodzi ci cieszyć się pobytem w Zambii. Kraj przez cały rok oferuje wiele atrakcji, w tym wędrówki po górach.

Informacje praktyczne

Wjazd do Zambii wymaga paszportu i wizy. Paszporty muszą być ważne przez co najmniej sześć miesięcy w dniu przyjazdu i mieć co najmniej dwie puste strony przy każdym wejściu. Ponadto niektóre szczepionki są zalecane w podróży (wirusowe zapalenie wątroby typu A, wirusowe zapalenie wątroby typu B, grypa, cholera, wścieklizna, dur brzuszny, wścieklizna i żółta gorączka). Należy również pamiętać, że walutą używaną w tym kraju jest kwacha zambijska (Kw).

Dodaj komentarz