Jak urządzić kawalerkę?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że urządzenie urządzenie małego mieszkania jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. W najprostszym możliwym ujęciu jeden pokój jeden pokój będzie musiał spełniać wiele ról. Istotne znaczenie będzie miało maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przy aranżacji kawalerki?

Kuchnia 

Należy mieć świadomość, że wspomniana kuchnia przeważnie pełni także funkcję jadalni. Warto zadbać o to by szafki wiszące sięgały samego sufitu. Aranżacja kuchni musi być spójna z aranżacją salonu. Istnieje mnóstwo sposobów na to, by efektownie oddzielić aneks kuchenny od salonu. Doskonałym przykładem może być zdecydowanie si na ustawienie małego stołu z krzesłami na granicy pomiędzy dwoma strefami. Użytkownicy mogą dzięki temu uzyskać strefę jadalni. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na stół rozkładany. Drugą opcją będzie wyspa kuchenna, a także stojące przy niej stołki barowe. Rezultatem będzie uzyskanie dodatkowego miejsca na przechowywanie różnego rodzaju akcesoriów kuchennych. 

Część wypoczynkowa 

Salon w kawalerce w jednym momencie musi być pokojem dziennym, a w innym sypialnią czy biurem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to najbardziej reprezentatywna część omawianej kawalerki. Tapicerka na sofie powinna cechować się odpornością na plamy. Musi być również łatwa w czyszczeniu. Z kolei w przypadku ściany można zdecydować się na zastosowanie modnej tapety. Nie można podczas oddzielania od siebie poszczególnych stref ograniczyć dostępu do światła. bardzo złym rozwiązaniem będzie także budowanie ścianek do sufitu czy postawienie na monolityczną meblościankę. Znacznie lepiej egzamin zdadzą szklane ściany. 

Łazienka

Należy mieć świadomość, że urządzenie łazienki w kawalerce będzie podlegało identycznym zasadom, jak urządzenie wspomnianego pomieszczenie w każdym innym mieszkaniu. Rekomendowane jest przede wszystkim bardzo poważne zastanowienie się nad doborem określonych sprzętów, a także ich ułożeniem. Zalecane jest postawienie na kompaktową ceramikę sanitarną. Nie można zapomnieć o uwolnieniu podłogi. Użytkownicy powinni wybrać toaletę, a także umywalkę podwieszaną. Dzięki temu nie tylko podłoga będzie znacznie łatwiejsza w czyszczeniu, ale również łazienka stanie się optycznie większa. Warto zdecydować się na bardzo podobny zabieg w przypadku prysznica. Świetną opcją będzie kabina bez brodzika. W najprostszym możliwym ujęciu zamontowanie odpływu liniowego bezpośrednio w podłodze doprowadzi do sytuacji, że na płytkach będzie widoczny stosunkowo wąski chromowany pasek odpływu.

Dodaj komentarz