Wygodne przycinanie żywopłotu – jak wybrać sekator i nożyce akumulatorowe ?

Wygodne przycinanie żywopłotu – jak wybrać sekator i nożyce  ?

Żywopłot formowany, w odróżnieniu od naturalnego, stanowi atrakcyjną alternatywę dla płotu ze sztachet. Przycinanie roślin wchodzących w skład takiego żywopłotu wymaga używania stosownych narzędzi. Formowaniu dobrze poddają się modrzew europejski, cis pospolity, jałowiec chiński, cyprysik groszkowy czy żywotnik zachodni. Na szczęście sekator akumulatorowy, przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników.

Kiedy przycinać  ?

Zasadnicze pytanie brzmi: kiedy ciąć? Czy można ingerować w rozrastający się żywopłot zawsze wtedy, gdy uznamy to za niezbędne? W przypadku ogrodzenia naturalnego przycinanie odbywa się rzadko. Żywopłot, który chcemy uformować, wymaga częstszych zabiegów, musimy jednak pamiętać, że:

  • pierwsze cięcie nowo posadzonego naturalnego płotu (sadzenie następuje jesienią) wykonuje się wiosną, kiedy ustąpią już przymrozki,
  • bez względu na to, czy w przyszłości żywopłot ten będzie formowany, czy nie, należy zadbać o to, żeby jego wysokość nie przekraczała 20-30 cm – to warunek zagęszczania się dołu żywopłotu, dzięki czemu w przyszłości nie będą powstawały prześwity,
  • kolejne cięcie warto zaplanować na koniec lata, np. na schyłek sierpnia,
  • dobrze ukorzeniony, gęsty i zwarty żywopłot przycinamy także dwa razy do roku – na przełomie marca i kwietnia oraz w sierpniu,
  • staremu, formowanemu latami żywopłotowi może wystarczyć już jedno cięcie – najlepiej to wiosenne, bo wtedy właśnie rozpoczyna się wzrost roślin i regeneracja podciętych pędów jest najszybsza.

Po pierwszym cięciu wysokość żywopłotu nie powinna przekraczać 20-30 cm – to warunek jego zagęszczania się

Akumulatorowe nożyce do

Podczas prac pielęgnacyjnych przy żywopłocie ważna jest możliwość sięgania po narzędzia o różnej funkcjonalności – i te umożliwiające formowanie krzewów, także na dużych wysokościach, i te pozwalające na odpiłowywanie grubych gałęzi czy doraźne docinanie tych drobniejszych, które szpecą architekturę żywopłotu.

Zastanawiasz się jakie nożyce do żywopłotu wybrać? Zajrzyj  .

Swobodne prace pielęgnacyjne przy żywopłocie nie byłyby tak łatwe i przyjemne, gdyby nie bogaty asortyment narzędzi akumulatorowych. Mały, lekki i pojemny akumulator to gwarancja komfortowej pracy w trudno dostępnych miejscach, z drabiny lub podczas posługiwania się nożycami na wysięgniku. Dzięki baterii nic nas nie ogranicza:

  • Nie musimy podłączać urządzenia do gniazda sieciowego, martwiąc się o zbyt krótki kabel, możliwość jego przecięcia podczas manewrowania piłą czy nożycami do żywopłotu albo zwarcia wywołanego niestarannie połączonymi ze sobą przedłużaczami.
  • Nie mamy obaw co do własnego bezpieczeństwa – że zostaniemy porażeni prądem, albo kabel oplącze drabinę i runiemy na ziemię.
  • Bez kłopotu jesteśmy w stanie dostać się w gęstwinę starego żywopłotu.

Możliwość formowania

Dzięki nowoczesnym narzędziom ogrodniczym na akumulator możliwości formowania krzewów są nieograniczone. Nie tylko fakt, że są to narzędzia bezprzewodowe, wpływa na ich funkcjonalność. Jakie są inne udogodnienia?

Formowanie krzewów i żywopłotów w dowolne kształty znacznie ułatwiają nowoczesne narzędzia ogrodnicze na akumulator

Nożyce na wysięgniku z uchwytem

Mocne nożyce teleskopowe mają ostrza o długości 50 cm. Są wycinane laserowo, szlifowane techniką diamentową, co poprawia efektywność cięcia. Dzięki odstępowi pomiędzy nożami wynoszącemu 22 mm dają możliwość cięcia grubszych gałęzi. Uchwyt teleskopowy o długości do 2.9 m pozwala na swobodne manewrowanie na wysokości, a obracany uchwyt tylny z 4 pozycjami umożliwia lepszą kontrolę urządzenia i cięcie pod każdym kątem.

Nożyce o zwiększonym

Nożyce do żywopłotów o zwiększonym zasięgu ułatwiają przycinanie krzewów i żywopłotów w trudno dostępnych miejscach. Ostrze o długości 50 cm z 16 mm, szczeliną pomiędzy zębami ułatwia przecinanie gałęzi, a 4-pozycyjna przegubowa głowica umożliwia przycinanie żywopłotów i krzewów niezależnie od wielkości. Obrotowy tylny uchwyt pozwala na manewrowanie nożycami we wszystkich płaszczyznach. Innowacyjna przystawka HedgeSweep™ umożliwia łatwe usuwanie ścinków, dzięki czemu żywopłot zyskuje zdrowy i schludny wygląd.

Swobodne prace pielęgnacyjne przy żywopłocie nie byłyby tak łatwe i przyjemne, gdybyśmy nie mieli do dyspozycji narzędzi akumulatorowych

Poznaj pełną ofertę nożyc do żywopłot ..

Sekatory na akumulator – komfort pielęgnacji żywopłotu jedną

Sekator to nieocenione narzędzie podczas codziennych nieskomplikowanych prac ogrodniczych. Mały sekator ręczny jest idealny do komfortowego cięcia niewielkich gałęzi, nawet w trudno dostępnych miejscach. To kompaktowe urządzenie z silnikiem  mającym wysoki moment obrotowy 250 Nm oraz dysponującym wysokiej jakości ostrzami Bypass, które umożliwiają szybkie przecinanie gałęzi o grubości do 32 mm.

Piła do żywopłotu – łatwe usuwanie grubych i twardych

Dopełnieniem kompletu narzędzi do pielęgnacji naturalnego ogrodzenia może być piła łańcuchowa, która doskonale sprawdza się do cięcia pni, grubych gałęzi i gęstych, zwartych żywopłotów. Obrotowy, miękki uchwyt to komfort pracy w każdej pozycji, a mechaniczny hamulec łańcucha gwarantuje większe bezpieczeństwo.

Spodobał ci się nasz pomysł na stworzenie kompletu narzędzi do pielęgnacji żywopłotu?

Sprawdź jakie inne narzędzia przygotowaliśmy dla ogrodników!

Dodaj komentarz