Jak fotografować wnętrza – wskazówki

Jak fotografować wnętrza – wskazówki

fotografia wnętrz trójmiasto

Fotografia to dziedzina sztuki, która może przybierać wiele różnych form. Prócz tradycyjnego fotografowania ludzi i krajobrazów mamy jeszcze bardzo dużo możliwości, a jedną z nich jest fotografia wnętrz Trójmiasto. Ten rodzaj fotografii specjalistycznej nie jest jeszcze w Polsce bardzo znany, lecz może przydać się bardzo wielu osobom np. architektom czy nawet agentom nieruchomości, którzy fotografują i sprzedają mieszkania. Zobacz jak sfotografować wnętrza w taki sposób, aby zachęcały do tego, aby je odwiedzić.

Przygotuj wnętrze do zdjęć

Zanim jeszcze wykonasz pierwsze zdjęcie aparatem, to uatrakcyjnij wnętrze, w którym będziesz robić fotografie. Postaraj się usunąć rzeczy zbędne takie jak kable, kosze na śmieci i pranie, ubrania czy niepotrzebne meble. Dzięki temu wnętrze będzie wydawać się większe i bardziej czyste. Ważne są także detale i dodatki, które sprawiają, że pomieszczenie wygląda na bardziej przytulne. Wazon pełen kwiatów, który stoi na stole, dekoracyjne poduszki na kanapie, zasłony w oknach – to wszystko może sprawić, że zdjęcia będą bardziej atrakcyjne. Każdy detal ma duże znaczenie, jeśli chodzi o fotografię wnętrz i oddziałuje na efekt.

Poczekaj na dobre światło

Na każdej fotografii niezwykle ważne jest światło i powie Ci to każdy fotograf. Nie ważne czy jest to fotografia wnętrz Trójmiasto, czy też zdjęcie górskiego krajobrazu – światło jest po prostu niezbędne. Im jest go mniej i jest sztuczne, tym gorzej nasze wnętrza będą wyglądać na zdjęciu. Jeśli więc planujesz sesję fotograficzną swojego mieszkania, hotelu czy restauracji, to koniecznie rób to w dzień, gdy światło jest naturalne i ma biały kolor. Zdjęcia robione po zmroku są zazwyczaj mniej atrakcyjne niż te robione za dnia. Dodatkowo zdjęcia robione za dnia nie wymagają od nas tak dużej wprawy i specjalnego sprzętu, ponieważ do dyspozycji mamy światło, które doświetli wnętrze. Pomieszczenie oświetlone przez naturalne światło, które wpada przez okno, sprawia wrażenie przestronnego i klimatycznego.

Rób zdjęcia detali

Skoro już wspomnieliśmy o tym, że warto uatrakcyjnić wnętrze za pomocą dekoracji i dodatków takich jak np. poduszki, to pamiętaj też o tym, aby zrobić zdjęcia tych detali. Bardzo ważne są fotografie, na których widać całe pomieszczenie, jednak to właśnie zdjęcia detali sprawiają, że udaje nam się uchwycić klimat danego miejsca. Zrób zbliżenie na regał z książkami, lampę, która ozdabia sufit, poduszki dekoracyjne oraz ich fakturę czy nawet wazon z kwiatami, który znajduje się na parapecie. Co prawda nie są to typowe zdjęcia wnętrz, ale w zestawieniu z kadrami, na których widać całe pomieszczenie, takie detale mogą „zrobić robotę”.

Dodaj komentarz