Wykończamy balkon – rodzaje balustrad

Gdy chcesz zdecydować się na balkon w swoim domu, w takim przypadku warto pomyśleć o wyborze odpowiedniej balustrady. Metod wykończenia balkonu jest naprawdę sporo – podpowiadamy, na co warto się zdecydować.

Klasycznym rozwiązaniem jest balustrada wykonana z metalu – zwykle odpowiednio zabezpieczona przed korozją jest w stanie wytrzymać przez długie lata, przy czym wymaga tylko niewielkich prac konserwacyjnych. Nie jest to jednak jedyny pomysł, gdy chodzi o balustrady do balkonów, ponieważ można wykonać je także z innych materiałów, równie estetycznych i trwałych.

Gdy interesują cię balustrady metalowe, można dzisiaj zakupić je wielu różnych wariantach do wyboru – zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Gdy twój dom wykonany jest w klasycznym stylu, w takim przypadku najlepsza będzie balustrada kuta – ozdobnie wykańczana, która zachwyca swoimi misternymi wzorami. Można wybrać również prostą balustradę wykonaną z elementów metalowych, na przykład płaskowników. Z kolei wtedy, gdy szukasz pomysłu na nowoczesną balustradę, najlepszym wyborem będzie ta o minimalistycznym wzornictwie – często jest ona również wykańczana w kolorze chromowanym. Alternatywnym wyborem jest balustrada w formie ażurowych płyt metalowych.

Balustrada metalowa może być również uzupełniona o inne elementy, na przykład drewniane lub szklane. Drewno świetnie pasuje do przestrzeni klasycznych, ale również odpowiednio wykończone jest w stanie wpasować się również w przestrzenie nowoczesne. Innym pomysłem jest wykończenie balustrady szkłem – to z kolei doskonały wybór na balkon lub taras domu nowoczesnego.

Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, pamiętaj o tym, że w przypadku balustrad balkonowych bardzo ważne jest wykonanie go solidnie, z naciskiem na bezpieczeństwo, aby korzystanie z niego nie stanowiło zagrożenia. Warszawa jest jednym z miast, gdzie bez problemu można znaleźć wiele firm, które specjalizują się w projektowaniu i wykonawstwie balustrad balkonowych i tarasowych. Z ich pełną ofertą można zapoznać się często online i wybrać taki model ogrodzenia, które będzie najlepsze.

Dodaj komentarz