Sześć skutecznych sposobów walki z roślinami z pól.

Sześć skutecznych sposobów walki z roślinami z pól.

Zwalczanie chwastów i roślin z pól w ogrodzie, których nasiona przenosi wiatr, nie jest łatwe. Ale to nie znaczy, że jest beznadziejne. Oto sześć wskazówek na to, jak pozbyć się chwastów i roślin, które ” przywędrowały ” z pola do ogrodu.

Skrzyp – roślina zielna.
Roślina ta, to jak czapka dla upraw polowych. Jest już od 400 milionów lat. Pierwotnie była to roślina wodna, która osiągnęła szczyt życia na lądzie. Jest podobna do paproci, która rozkwitła w erze jurajskiej, kiedy dinozaury posiadały ziemię. Nawet dinozaury nie zdołały wydostać jej z ziemi, więc dlaczego mielibyśmy my to zrobić?

Lubi najbardziej wilgotną, kwaśną, piaszczystą glebę i gleby gliniaste. Pozbycie się wilgoci jest kluczem do walki z tą rośliną, ale może ona potrwać wiele lat. Leszczyna to prawdziwa uciążliwość dla ogrodników. Pozbycie się jej jest bardzo trudne i musisz być przygotowany na lata walki, zanim opuści twój ogród. Jeśli odkryłeś w ogrodzie kolonię orzechów polnych, pierwszą radą jest rozpocząć walkę od razu, zanim roślina zbyt mocno się rozprzestrzeni.

Oto sześć wskazówek na to, jak walczyć z roślinami z upraw polowych w ogrodzie.
1.Trzymając roślinę, wykop ją za pomocą łopatki, nie szpadla.
Bardzo możliwe jest po prostu odrastanie rośliny, gdy użyjesz szpadla. Dzieje się tak dlatego, że korzenie są bardzo długie i delikatne, co z kolei powoduje, że szpadel odcina korzenie. Małe cząstki po odcięciu szpadlem, niestety mogą zyskać nowe życie i rosnąć jako nowe rośliny. Dlatego tak istotne jest trzymanie rośliny podczas jej wykopywania.

2.Walcz z chwastami polowymi za pomocą palnika do odchwaszczania.
Jeśli wśród zboczy lub kostki brukowej rosną chwasty polowe, możesz spróbować walczyć z nimi za pomocą palnika do odchwaszczania. Ale powinieneś być ostrożny, jeśli jest sucho.

3.Zwalczaj chwasty polowe herbicydami.
Opinie są podzielone, czy stosowanie herbicydów ma wpływ na kontrolę ilości chwastów polowych w ogrodzie. Jednym z wyzwań jest to, że chwasty z pól mogą ponownie wykiełkować z korzeni, nawet jeśli widoczna część rośliny jest zwalczana, na przykład za pomocą Round-Up. Woskopodobny charakter tych roślin również przyczynia się do trudności w przenikaniu herbicydów do rośliny.

4. Przykryć czarnym plastikiem lub włókniną.
Jeśli naprawdę chcesz zniszczyć chwasty polne, istnieje możliwość nałożenia czarnego plastiku na obszar, na którym rośnie roślina. Jest to metoda zwalczania chwastów, którą należy praktykować przez kilka lat przed powstaniem owoców.
Problem polega na tym, że chwasty polowe dobrze się rozwijają tam, gdzie jest ciemno, mokro i mało tlenu. Zaleca się stosowanie litego plastiku lub włókniny, aby zapobiec przebiciu się chwastów i zniszczeniu plastikowej tkaniny.
Jeśli chcesz skorzystać z tej metody przykrycia, musisz zostawić przykrycie na wiele miesięcy i na jesień.

5. Ścinaj chwasty.
Jest to żmudna walka o usunięcie całej rośliny, gdyż ścinamy tylko to, co wystaje ponad ziemię. Ale tę walkę można jednak wygrać, jeśli konsekwentnie będziemy obcinać chwast za każdym razem, gdy się pojawi. Mianowicie, może minąć kilka lat, zanim zniknie całkowicie.
Nie wyrzucaj odpadów roślinnych do kompostu. Daje to chwastowi polowemu możliwość wykiełkowania w nowym miejscu w ogrodzie.

6. Pij herbatę.
Możesz także objąć ogródek ze skrzypem ” miłością”, tzn. zrezygnować z walki o jego usunięcie i zaparzyć z niego herbatę. Od średniowiecza skrzyp jest używany jako herbata na wiele dolegliwości.
Stosowano go m.in. przeciwko dolegliwościom układu moczowego, jako środek moczopędny i przeczyszczający. Ponadto był stosowany zewnętrznie przeciwko ranom i bólowi. Najbardziej skuteczny sposób na walkę z nasionami chwastów z pól jest zmiana warunków uprawy w ogrodzie.

Opróżnij glebę.
Rośliny uprawne najlepiej rozwijają się w wilgotnym otoczeniu. Dlatego chodzi o zmianę warunków drenażu. Możesz to zrobić, na przykład, wypełniając te obszary odpowiednim podłożem.

Nawóź glebę.
Orzechy laskowe preferują glebę ubogą w składniki odżywcze. Dlatego możliwe jest również podważenie warunków ich wzrostu poprzez nawożenie gleby kompostem lub innym rodzajem nawozu, co podnosi wartość odżywczą gleby.

Zmień wartość pH.
Inną skuteczną bronią przeciwko uprawom polowym jest także zmiana pH gleby na obszarach, na których rosną. Większość upraw polowych lubi kwaśną glebę.
Te procesy mogą zająć ci od 3 do 5 lat. Jeśli prawidłowo zastosujesz wszystkie wskazówki zapewne odniesiesz sukces. Chociaż pozbycie się jednego rodzaju rośliny polnej z ogrodu jest dużym zadaniem, przynosi to również inne korzyści takie jak: poprawienie jakości gleby i osiąganie lepszych plonów.

1 Comment

Dodaj komentarz