Sufitowa suszarka, czyli sposób na suszenie prania w małych łazienkach

Suszarki sufitowe to bardzo wygodne rozwiązanie. W szczególności w mieszkaniach, gdzie nie mamy możliwości suszenia naszych ubrań w tradycyjny sposób – wieszając ubrania na kaloryferze lub też rozwieszając je na suszarce stojącej. Suszarki sufitowe są ciągle w modzie i bardzo często stosuje się je w małych mieszkaniach.

Najważniejsze zalety

Ich główną zaletą jest fakt, że nie zajmują cennego miejsca w małych mieszkaniach. Mieszkając w bloku, co prawda w lecie można pranie rozwiesić na balkonie. Jednak w zimie, kiedy za oknem nie ma sprzyjających warunków do suszenia naszego prania, suszarka stojąca zajmuje zbyt wiele miejsca. Ogranicza ona cenne miejsce i bardzo często konieczne jest jej rozkładanie np. w salonie lub w sypialni.

Dużo prostszym i wygodniejszym rozwiązaniem w tym wypadku jest zastosowanie suszarki podwieszanej, sufitowej. Istnieje kilka ich odmian, jednak montaż pozostaje ciągle niezmieniony. Najważniejszą zaletą takiej suszarki jest możliwość dopasowania jej do sufitu podwieszanego na płytach karton-gips.

Jak zbudowana jest suszarka?

Suszarki podwieszane najczęściej posiadają pięć prętów, podwieszonych pod sufitem. Wykonane są one ze szlifowanych rur stalowych, które zostały następnie powleczone polietylenem. Długość prętów zależy także od wybranego przez klienta modelu, również ilość prętów można dostosować do swoich własnych potrzeb.

Kolejnym istotnym elementem w suszarce podwieszanej jest zaczep umieszczony na ścianie. Metalowe rurki podwieszone są na specjalnych prowadnicach za pomocą sznurka. Na sznurku są dwa ograniczniki, które wpasowują się w ogranicznik zamontowany na ścianie. Pierwszy z ograniczników daje możliwość opuszczenia prętów na wysokość ułatwiającą zawieszenie prania. Drugi ogranicznik zapewnia zawieszenie prania na wysokości pod sufitem, gdzie może ono schnąć. Jeśli chcesz więcej informacji, sprawdź tutaj.

Tanie rozwiązanie

Rozwiązanie tego typu jest bardzo tanie, a montaż niezwykle prosty; bardzo często ten rodzaj suszarki jest dużo tańszy od tradycyjnego rozwiązania. Dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie bardzo dużej ilości miejsca. Suszenie prania już nie będzie stanowić problemu na małym metrażu.

Dodaj komentarz