Ściany i schody do remontu

Ściany i schody do remontu

Remont w domu to duże wyzwanie. Głównie dla męskiej części rodziny, bo będą musieli angażować się w pracę czysto fizyczną. Kobiety również nie pozostaną bez zajęcia, ponieważ najpewniej będą miały decydujące zdanie w wyglądzie całego wnętrza. Najważniejsze jest jednak, aby wspólnie zaangażować się w pracę i wspólnie stworzyć takie miejsce do życia, które będzie atrakcyjne dla każdego. Jeżeli zależy nam na tym, aby dom prezentował się dobrze na miarę naszych czasów to warto jest zaprojektować go w sposób nowoczesny. W tym celu będziemy musieli odciążyć cały design i sprawić, że zastosowane elementy będą bardziej transparentne w odbiorze. Dawniej wystrój był tworzony w taki sposób, aby pomieszczenia były maksymalnie funkcjonalne. Dlatego też mogliśmy się spotkać przede wszystkim z meblościankami, dużymi i pojemnymi sofami, dywanami i wieloma innymi elementami, które tak naprawdę niepotrzebnie odbierały nam przestrzeń i sprawiały, że wszystko wydawało się nas przytłaczać. Teraz w nowszych projektach się od tego odchodzi i stawia się głównie na minimalizm. Modne są geometryczne formy, jasne kolory, duża ilość światła. W taki sposób powinny wyglądać nasze projekty.

Schody

Jedną z ważniejszych rzeczy będą schody. Wiele osób zupełnie pomija je w momencie remontowania mieszkania, co jest dużym błędem. Są to elementy, które w dużej mierze wpływają na odbiór całego mieszkania i dlatego powinny być one zmieniane wraz ze zmianą podejścia. W nowoczesnych domach powinny być one niezabudowane. Bardzo często można spotkać się z ażurowymi, co jest dobrym podejściem. Można też pójść jeszcze bardziej do przodu i wybrać takie rozwiązania, które uznawane są za bardzo wizjonerskie – ze szkła, stali itd. Dobrze jest eksperymentować pod tym względem, bo jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę bardzo dobre efekty. Oprócz schodów warto w podobny sposób podejść do umeblowania – dzięki temu będziemy mogli dociążyć cały wystrój i sprawić, że dom zacznie wyglądać na przestronniejszy niż miało to miejsce do tej pory. Dobrze jest wybierać jasne kolory faktury drewna, ponieważ uzyskamy jeszcze lepszy efekt. Dla kontrastu można będzie zastosować nieco ciemniejszą podłogę.

Malowanie ścian

Niemniej istotne jest samo malowanie ścian. Mogłoby się wydawać, że nie ma w tym wielkiej filozofii, ale w praktyce często okazuje się, że dobór kolorów jest zwyczajnie nietrafiony. W tak prosty sposób jesteśmy w stanie zepsuć sobie całe mieszkanie i sprawić, że wyłożone pieniądze nie będą prezentowały się tak dobrze jak chcieliśmy. Dlatego dobór kolorystyki powinien być jedną z priorytetowych rzeczy, na którą się decydujemy. Od tego najlepiej jest zacząć i dopiero później zacząć dobierać dodatki i wykończenia. Przy odrobinie szczęścia będziemy w stanie stworzyć taki projekt, który będzie podobał się wszystkim członkom naszej rodziny i jednocześnie sprawić, że będzie dla nas wygodne i w pełni funkcjonalne. Dobierajmy wszystko w taki sposób, aby w przeciągu kolejnych miesięcy nie musieć znowu czegoś zmieniać np. z powodu niespełnienia oczekiwań.

Dodaj komentarz