Szklane ściany działowe – nowoczesny sposób na podział lokalu 

Sprzątanie domu bez chemii – domowe sposoby

Minimalizm, elegancja i przestronność to cechy, które sprawiły, że szklane ściany działowe zyskały na popularności. Takie rozwiązanie stosuje się zarówno w biurach, sklepach, muzeach, jak i nawet prywatnych mieszkaniach. Jakie ma zalety? Przede wszystkim pozwala na wydzielenie mniejszych pomieszczeń, a jednocześnie optycznie powiększa przestrzeń. Poznaj zalety szklanych ścian działowych i kiedy się warto na nie zdecydować. 

Szklane ściany działowe – poznaj ich zalety 

Szklane ściany działowe od https://icon-concept.pl/portfolio_cat/scianki-dzialowe-szklane-sciany/ mają wiele zalet. Nic więc dziwnego, że stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Idealnie sprawdzą się zarówno w ciasnych, jak i otwartych przestrzeniach. W przypadku tych pierwszych będą bardzo dobrym rozwiązaniem, żeby optycznie powiększyć pomieszczenie. Najpopularniejsze metody na optyczne powiększenie przestrzeni to jasne kolory ścian, odpowiednie rozmieszczenie luster, ale także dobór szklanych ścian działowych. Takie rozwiązanie nadaje pomieszczeniu przestronności i lekkości. 

Bardzo dużą zaletą ścian działowych ze szkła jest fakt, że przepuszczają światło. Dzięki temu idealnie nadają się do biura, czy mieszkania, które nie ma za dużych okien. Tym sposobem możemy wydzielić przestrzenie i jednocześnie nie ograniczyć wpadania światła dziennego. Co więcej, dodatkowo rozświetlone pomieszczenie wydaje się większe. Ścianki działowe szklane nadają także pomieszczeniu wyjątkowego klimatu. Połączone z drewnianą lub stalową ramą wyglądają nowocześnie i stylowo. 

Ściany działowe ze szkła do biura i nie tylko 

Mogłoby się wydawać, że szklane ściany do biura to nudne rozwiązanie. Jednak nic bardziej mylnego. Dzięki specjalnej folii możesz spersonalizować zamówienie i na przykład w wybranych miejscach nakleić logo lub nazwę firmy. Warto przy tym pamiętać, że minimalizm daje poczucie ładu i porządku. W takiej przestrzeni znacznie lepiej się pracuje i łatwiej jest się skupić. 

Co ważne, ściany działowe ze szkła wykonywane są na miarę i zgodne z indywidualnym zamówieniem klienta. Dzięki temu możesz dopasować ściankę do pomieszczenia. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się zarówno w miejscach użytku publicznego, jak i w domowym zaciszu. Ściany szklane wykonywane są ze szkła hartowanego. Oznacza to, że są wytrzymałe i solidne. Nie jest to więc kruche rozwiązanie, jak mogłoby się początkowo wydawać. Ponadto są łatwe w utrzymaniu. Szkła nie musimy specjalne pielęgnować. Wystarczy czyścić je środkiem do szyb. 

Ścianki działowe szklane to element, który nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Bardzo dobrze sprawdzi się w domowych aranżacjach. Taką ścianą możemy na przykład oddzielić kuchnię od salonu, czy wydzielić w otwartej przestrzeni miejsce na jadalnię. Szklane ściany nie zmniejszają pomieszczenia i nie dają poczucia całkowitej izolacji. Tym sposobem pomieszczenie tworzy spójną całość, ale jednocześnie ma nutę prywatności. Jeśli więc zastanawiasz się, jak wydzielić mniejsze przestrzenie w nowoczesny sposób, to odpowiedzią są wysokiej jakości ściany działowe wykonane ze szkła.  

Dodaj komentarz