Mobilny barek jako dodatkowy mebel do topowego salonu

Mobilny barek jako dodatkowy mebel do topowego salonu

Mobilny barek to jeden z tych fascynujących mebli, o których wszyscy marzymy, aby mieć je w swoich domach. Barek mobilny stał się częścią zbiorowej wyobraźni dzięki hollywoodzkim filmom z lat 60-tych i 70-tych, w których często widzieliśmy bogatych biznesmenów sączących whisky lub brandy. Prawie zawsze obok znajdował się mobilny barek wypełniony szlachetnymi butelkami i kryształowymi kieliszkami. Dziś te meble są dość powszechne w domach i nadal zachowują ten szczególny urok przeszłości. Można go postawić obok kanap i foteli lub nieco bardziej odsunąć do dobrze oświetlonego kąta.
Mobilne barki mogą pochwalić się wieloma kształtami i rozmiarami, dając tym samym możliwość wyboru modelu najbardziej komfortowego i estetycznie spójnego z salonem. Istnieją jednak modele nowoczesnych barków mobilnych, które odtwarzają w zmniejszonej formie ladę barową, zarówno pod względem wzornictwa, jak i komfortu.
Tego typu mobilne barki doskonale sprawdzą się w salonie, zwłaszcza jeśli mamy w zwyczaju dzielić chwile relaksu z przyjaciółmi, popijając koktajl lub kieliszek dobrego wina. Można je również wykorzystać w miejscach publicznych, takich jak sklepy czy centra urody, aby zaoferować klientom chwilę przyjemności podczas imprez czy uroczystości.
Materiały najczęściej stosowane w konstrukcji mobilnych barków są zazwyczaj wykorzystywane w połączeniu ze sobą. Najczęściej stosowane i najlepiej nadające się do tego typu mebli są: drewno, stal, szkło, PCV i MDF. Wśród nich najbardziej niezwykłym materiałem jest PCV, czyli polichlorek winylu, bardzo wszechstronny polimer i jeden z najczęściej stosowanych tworzyw sztucznych na świecie. Płyta MDF, z drugiej strony, ma naturalne pochodzenie, choć poddawana jest wielu zabiegom, w rzeczywistości jest wykonana z włókien drzewnych, prasowanych i łączonych klejem w wysokich temperaturach. W ten sposób uzyskany materiał jest bardzo wytrzymały i może być wykorzystywany do produkcji mebli, a w tym mobilnych barków Oczywiście, MDF nie ma tak wysokiej jakości jak drewno, ale jest to materiał bardzo przyjazny dla środowiska i jest doskonałym wyborem dla tych, którzy troszczą się o naturę.
W ofertach producentów można znaleźć barki mobilne, które nie tylko uwypuklają estetykę pomieszczenia, ale również podnoszą jego funkcjonalność i są wykonywane z myślą, aby można je było umieścić w pomieszczeniach o różnych stylach, klasycznych, nowoczesnych, a nawet w salonach w stylu rustykalnym lub skandynawskim.

Dodaj komentarz