Jak urządzić balkon na wiosnę?

Jak urządzić balkon na wiosnę?

Piękny ogródek przy domu to marzenie wielu osób, jednak nie zawsze jest ono możliwe do zrealizowania. W takich przypadkach najczęściej musi wystarczyć niewielki balkon w bloku. Jak urządzić go w nowoczesnym stylu aby móc przez cały sezon cieszyć się pełnym zieleni, słonecznym miejscem stworzonym wprost do wypoczynku?

Przede wszystkim żywe rośliny i zioła ogrodowe

Żaden ogród nie może funkcjonować bez roślin, czy to zielonych, ozdobnych czy takich, które przynoszą owoce. Zależnie od wielkości dostępnej przestrzeni na balkonie można zorganizować zarówno letni ogródek warzywny lub ziołowy, jak i przestrzeń wyłącznie na rośliny zielone czy kwitnące. Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie mocno nasłonecznionego miejsca do postawienia w nim lubiących ciepło roślin i drzewek owocowych, takich jak miniaturowa cytryna, mandarynka czy kumkwat. Rośliny nie tylko będą zdobić balkon, ale też dostarczą wiele radości, kiedy zaczną efektywnie owocować.

Pięknym sposobem na ozdobienie balkonu może być także zainstalowanie tam różnego rodzaju donic, uchwytów i regałów, na których będzie można postawić różnorodne kwiaty. Ogródki domowe na osiedlach bardzo często cieszą się ogromną popularnością i wprawiają w zachwyt przechodniów z uwagi na możliwość udekorowania ich pachnącymi, zwisającymi poza balustrady kwiatami. W tym przypadku warto jednak najpierw zaznajomić się z regulaminem spółdzielni, by uniknąć ewentualnych problemów z sąsiadami lub zabrudzoną opadającymi płatkami elewacją budynku.

Miejsce na wypoczynek po ciężkim dniu pracy

Balkon to także świetne miejsce, które można urządzić pod kątem wieczornego relaksu. W miarę możliwości, jakie daje przestrzeń, warto postawić tam stolik i krzesła, przy którym będzie można spożywać śniadania czy kolacje, a ścianę przyozdobić bardzo modnymi, wiszącymi lampkami w postaci kolorowych kul lub miniaturowych żarówek. Tak przystrojony balkon z pewnością diametralnie zwiększy chęć przebywania na nim podczas spokojnych, letnich wieczorów, a przy okazji może zainspiruje sąsiadów do zastosowania podobnej aranżacji. Ciekawym sposobem na urządzenie balkonu może być też użycie drewnianych skrzynek i mini palet jako ewentualnego zastępstwa dla klasycznych mebli. Warto do nich dołączyć uszyte ręcznie lub zakupione poduszki z wiązaniem, które podniosą nie tylko komfort użytkowania, ale i wizualną atrakcyjność całej instalacji.

Tak urządzony balkon z pewnością będzie przynosił dumę i radość mieszkańcom, a przy okazji w pewien przekorny sposób skutecznie ziści marzenia o niewielkim, przydomowym ogrodzie.

Dodaj komentarz