Kolory świątecznego wystroju. Propozycje do różnych wnętrz

Kolory świątecznego wystroju. Propozycje do różnych wnętrz

Gdy święta Bożego Narodzenia są już blisko, mieszkania stają się piękniejsze. Jest czysto i porządnie. W ważnym miejscu stoi choinka. Pojawiają się ozdoby na niej i wszędzie wokół. Świąteczny wystrój to także nowe kolory w mieszkaniu.
Tradycyjne zestawienie: zieleń i czerwień
Tradycyjnie otoczenie wzbogaca się o kolory zielony i czerwony. Pierwszy kojarzy się z naturą. Zielone jest nie tylko drzewko, także ozdoby świąteczne mogą mieć ten kolor. Łatwo znaleźć takie poduszki dekoracyjne czy świąteczne serwety. Kolor czerwony dodaje ciepła i przytulności. To zestawienie pasuje do wnętrz klasycznych. Wtedy towarzyszą mu biel i złoto. Wystrój świąteczny charakteryzuje się bogactwem i wytwornością. Zielony i czerwony pasują też do świątecznej aranżacji wnętrz skandynawskich i ekologicznych. Można zdecydować się na takie ozdoby bożonarodzeniowe, które zapewnią klimat naturalności. Wybór ten podkreśli atmosferę tych wnętrz.
Biel, czerwień i szarość w skandynawskim wnętrzu
Biały i czerwony to kolejne popularne zestawienie kolorów na Boże Narodzenie. Jest chętnie wybierane do białych i szarych skandynawskich wnętrz. Poduszki, dekoracje na choinkę i inne ozdoby świąteczne mogą też być w kolorze szarym. Łagodzi on kontrast między bielą i czerwienią. Wzmacnia ciepły i naturalny klimat wystroju. To zestawienie pasujące nie tylko do wnętrz skandynawskich. Może zdobić inne, jeśli ich kolorystyka jest spokojna. Biel, czerwień i szarość to idealny wystrój świąteczny dla szarego nowoczesnego wnętrza. Pasuje też np. do aranżacji w stylu ekologicznym. To dekoracja świąteczna o naturalnym charakterze. Idealne są ozdoby typu szyszki czy przedmioty z filcu.
Piękne wnętrze w bieli i złocie
Połączenie bieli i złota jest piękne i wytworne. Jest delikatne, ale robi wrażenie. Złotą barwę mają ozdoby bożonarodzeniowe, ale i światełka wyglądają podobnie. Białe lampki choinkowe świecące żółtym kolorem dają takie samo ciepło, jak kolor złoty. Warto je umieścić nie tylko na drzewku. Świece, serwety, poduszki, ozdoby na choinkę mają niemal wyłącznie te dwa kolory. To wystrój świąteczny idealny dla eleganckich aranżacji, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Jedynie tam, gdzie są dwa lub trzy krzykliwe kolory, może nie pasować. Ozdoby świąteczne w bieli i złocie to wybór i do różnych jednolicie szarych wnętrz. Kolor biały je rozjaśni, a duża ilość złotego uczyni wspanialszymi.
Każda z tych propozycji pasuje do większości aranżacji. Jednak nie do wszystkich. I, co istotniejsze, nie każdemu każdy pomysł będzie odpowiadał. Najważniejsze jest, by świąteczny wystrój własnego mieszkania cieszył i wzbudzał zachwyt.

Dodaj komentarz