Jaką pościel do domu kupić?

Jednym z obowiązków elementów wyposażenia każdej sypialni jest oczywiście pościel. Obecnie w sprzedaży dostępne są jej różne rodzaje, co sprawia, że wiele osób może mieć duży problem z wyborem tej odpowiedniej dla siebie. Dlatego podpowiadamy jakie rodzaje pościeli można wybrać, a także czym się charakteryzują.

Pościel puchowa

To najlepszy wybór dla prawdziwych miłośników ciepła. Pod taką pościelą nie będzie nam zimno nawet wówczas, gdy na dworze będzie panował srogi mróz, a ogrzewanie w domu nieco zaszwankuje. Szczególnie poleca się tą z puchu gęsiego, który używany jest przez firmy szyjące odzież dla alpinistów. Puch gęsi nie zbija się, co sprawia, że wykonana z niego pościel posłuży nam naprawdę bardzo długo. Decydując się na pościel puchową, należy pamiętać o tym, aby regularnie ją wietrzyć. Jeśli poduszka jest niewielka, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uprać ją w pralce. Z kolei dużą kołdrę, którą chcemy odświeżyć, warto oddać do profesjonalnej pralni.

Pościel wełniana

Decydując się na pościel wełnianą, można postawić na tą owczą. Ci, którzy szukają pościeli wyjątkowo ciepłej, a jednocześnie nie muszą oszczędzać, mogą postawić na tą z wełny wielbłąda. Taka pościel to świetny wybór dla osób zmagających się z problemami ze stawami. Wada? Koszt pościeli wełnianej może znacznie przewyższyć możliwości finansowe wielu osób.

Pościel syntetyczna

Najwięcej osób decyduje się na taki rodzaj pościeli. W jej wnętrzu znajdują się włókna poliestrowe, które mogą mieć kształt rurek bądź kulek. Aby taka pościel była bardziej miękka, pokrywa się je warstwą silikonu. Warto pamiętać, że pościel syntetyczna dość mocno różni się między sobą. Dostępna jest ta z różnych włókien, a tym samym o różnych właściwościach. Taką pościel można bez przeszkód samodzielnie prać w pralce i to nawet w temperaturze 60 stopni. Przed rozwieszeniem do wyschnięta należy ją dokładnie roztrzepać.

Pościel kukurydziana

Nowością na polskim rynku jest pościel kukurydziana. W roli wypełnienia występuje w niej włókno kukurydziane. Do jego produkcji wykorzystuje się cukier kukurydziany. Taka pościel ma naprawdę dobre właściwości termoizolacyjne. Jest doskonałym wyborem dla osób zmagających się z alergiami, a także cierpiących na różnego rodzaju choroby skóry.

Trudno wyobrazić sobie sypialnię bez pościeli. Zanim jednak udamy się do sklepu po jej zakup warto wiedzieć, co możemy wybrać, a także jakie są właściwości poszczególnych rodzajów wypełnień. Wiedza ta pozwoli nam zakupić pościel, która idealnie odpowie na nasze potrzeby.

Dodaj komentarz