Jak sprawić, by bez pozostał dłużej w wazonie?

Jak sprawić, by bez pozostał dłużej w wazonie?

Bez wygląda wspaniale na stole, ale szybko staje się wiotki i brzydki. Dzięki tym sztuczkom bukiet bzu w wazonie wytrzyma dłużej.
Kiedy kwitną bzy, nikt nie może im się oprzeć. Są niezwykle dekoracyjne, co sprawia, że bukiet bzu w wazonie jest niezbędny w naszym domu.
Jedynym problemem jest to, że bzy niestety szybko blakną: kilka główek kwiatowych ma tendencję do odpadania, a kiście kwiatów po krótkim czasie zaczynają zwisać.
Na szczęście istnieje kilka sztuczek, dzięki którym bez wytrzymuje dłużej. Oto cztery najlepsze triki, które sprawią, że bukiet bzu będzie dłużej świeży w twoim domu.

Ubij korzenie bzu młotkiem
Ta sztuczka dotyczy większości kwiatów rosnących na krzewach lub gałęziach, które mają być umieszczone w wazonie. Sztuczka dotyczy również hortensji.
Zacznij od nadania bzom długiego ukośnego cięcia. Upewnij się, że cięcie otwiera się do środka gałęzi kwiatka, aby kwiat mógł wchłonąć wodę i składniki odżywcze.
Ukośne cięcie to wciąż za mało i tu w akcję wchodzi młotek.
Połóż gałązkę bzu na stole roboczym i znajdź młotek. Daj dolnym 5 do 7 centymetrów kilka dobrych uderzeń płaską częścią młotka, tak aby prawie zmiażdżyć dolną część gałęzi.
W ten sposób zdolność bzu do wchłaniania wody zostaje zoptymalizowana.

2. Wstawić bez do lodówki.
Jeśli chcesz przedłużyć żywotność bzów i ich okres przydatności do spożycia, możesz również spróbować włożyć bez do lodówki. Możesz to zrobić na przykład kiedy jesteś w pracy lub podczas kilku dni nieobecności.
W ten sposób bez dłużej zachowuje świeżość, dzięki czemu możesz cieszyć się ładnym widokiem w domu.

3. Do wazonu wlej letnią wodę
Życie bzu w wazonach można przedłużyć, umieszczając je w letniej wodzie. Użyj własnego ciała jako termometru – idealna temperatura wynosi 37 stopni lub nieco więcej.
Bez tak samo kocha ciepłą wodę jak róże. Zarówno bez, jak i róża o wiele lepiej wchłaniają ciepłą wodę niż zimną.

4. Zmień wodę, gdy stanie się mętna.
Aby bez wytrzymał dłużej, należy również zmienić wodę, gdy tylko będzie wyglądać na mętną. Odetnij kilka centymetrów na dole gałązki za każdym razem, gdy zmieniasz wodę. Pamiętaj również, aby wlać więcej wody, jeśli wyparuje w letnim upale.

Dodaj komentarz