Kilka sposobów na zaprojektowanie strefy rekreacyjnej na niewielkiej działce

Kilka sposobów na zaprojektowanie strefy rekreacyjnej na niewielkiej działce

Organizujemy miejsce na zaciszny wypoczynek, rodzinną ucztę lub spokojne spędzanie czasu na małej działce.

Na bardzo małej działce nie zawsze można znaleźć miejsce na pełnowartościowy teren rekreacyjny. Drzewa, warzywniak lub kwietniki, wszystko trochę koliduje z planami wypoczynkowymi. Niemniej jednak, miejsce na leżak jest potrzebne, w przeciwnym razie przez większość czasu ryzykujesz spędzenie wolnego czasu przy. Zrób miniaturowe miejsce do odpoczynku dla jednej lub dwóch osób, szczególnie jeśli jeździsz na działkę sam. Może to być hamak do ogrodu, lub hamak brazylijski. Podejdź do projektu z pasją.

Zainstaluj niewielki stół ogrodowy, by w spokoju pobiesiadować po pracy. Kolejny element wypoczynkowy, który zmieści się w małym ogrodzie parasol przeciwsłoneczny, który ochroni przed nadmierną ekspozycją na działanie słońca. Będziesz musiał znaleźć miejsce nawet na stół i cztery do sześciu, jeśli chcesz przyjąć większą ilość gości lub twoja rodzina jest spora. Jeśli na stronie występuje z tym problemem, spróbuj ułożyć część płytek lub zrobić drewnianą podłogę. Uzupełnij jadalnię kwiatami wstaw grill węglowy.

Zrób huśtawkę, to miły akcent zachęcający do odpoczynku. Huśtawki ogrodowe to kolejne wygodne i relaksujące gadżety służące odpoczywaniu. Możesz kupić stacjonarne huśtawki na nogach lub zainstalować drewniane belki fundamentowe, do których są przymocowane sprzęty. Bardziej ekonomiczną opcją jest zawieszenie małej wiklinowej huśtawki na dużym drzewie.

Jednak to zadanie lepiej spełni hamak ogrodowy. Powiesić hamak pod dużym drzewem, by móc uciąć sobie w nim drzemkę. Opcja dla tych, którzy mają mocne i wyrośnięte drzewa w ogrodzie. Nie zapominaj, że hamaki z tkaniny lub hamaki z cienkim materacem są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu niż np. wiklinowe. Dostępne są również wersje dla spragnionych towarzystwa. takim sprzętem jest hamak dwuosobowy.
Jeśli brak na działce drzew najlepszym rozwiązaniem będzie hamak ze stelażem.

Ustaw namiot. Dzieci się ucieszą. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na altanę, zainstaluj mały namiot w ogrodzie. Wybierz lekkie modele z cienkiej, tkaniny, aby nie było duszno.

Najprostszą wersją miejsca do odpoczynku w małym ogrodzie jest kilka leżaków. Jeśli zdecydujesz się umieścić je w swoim ogrodzie, unikaj niedrogich plastikowych modeli, szybko tracą wygląd pod wpływem słońca i wilgoci. Najlepszym wyborem są modele drewniane lub wiklinowe.

Dodaj komentarz