Jak rozmieścić grzejniki w pomieszczeniach?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że jakoś trzeba rozmieścić grzejniki w naszych pomieszczeniach. Czy zwróciliście uwagę na to, że wszelkiego rodzaju grzejniki montuje się przede wszystkim pod oknami? Dlaczego tak robimy? Ogólnie istnieje taka zasada, że nasze grzejniki są montowane w miejscach najchłodniejszych jak przykładowo ściany zewnętrzne. Same okno jest takim miejscem, które jak wiadomo, przepuszcza nam znacznie większą ilość ciepła niż ściana, dlatego grzejnik jest zawsze montowany przy oknie, żeby niwelować tą różnicę i zapewniać nam jak największy komfort. Bardzo często spotykamy się również z taką praktyką, że grzejniki są montowane w taki sposób, że swoją wielkością zbliżone są do długości okna, pod którym się znajdują. Wiemy również, że grzejnik, musi być zamontowany w odpowiedniej odległości pod samym oknem. W takim wypadku funkcjonuje zasada, że musi być to przynajmniej 10 centymetrów od samego okna.

Po za tym w różnego rodzaju miejscach słyszymy również, że dobrze jest zamontować nad grzejnikiem jakiś dłuższy parapet, który będzie odpowiedzialny przede wszystkim za to, że wszelkie ciepło nie będzie uciekało do góry naszych pomieszczeń, a będzie mogło odpowiednio rozprowadzić się po całym naszym pomieszczeniu. O tym, że nie możemy zasłaniać naszych grzejników w żadnego rodzaju sposoby już chyba nie musimy mówić, jak również o tym, że nie należy ich malować w żadne sposoby.

Warto również zauważyć tu, że obecne grzejniki, są tak ciekawie projektowane, że mogą stanowić element aranżacji naszego pomieszczenia i swojego rodzaju ozdobę, której w ogóle nie musimy chować, szczególnie, że różnego rodzaju wzorów jest tak wiele, że mamy w czym przebierać. Oczywiście przy takim wyborze nie należy kierować się jedynie wyglądem samego grzejnika bo ważna jest przede wszystkim jego wydajność, która mówi nam czy dane pomieszczenie będzie wówczas ogrzane czy też nie. Jeśli nie znamy się na tego rodzaju sprawie, warto po prostu skonsultować się w takim wypadku z odpowiednim specjalistą.

Dodaj komentarz