Domy modułowe – odkryj nowy sposób na mieszkanie 

Jaki powinien być efektowny ogród?

Stylowe, funkcjonalne i ekonomiczne. Tymi trzema słowami możemy opisać domy modułowe. Jest to nowoczesny sposób na mieszkanie, który łączy w sobie wygodę oraz atrakcyjną cenę. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na kupno domu modułowego. Czym są domy loftowe i jakie mają zalety? 

Domy modułowe – czym się wyróżniają? 

Domy modułowe wyróżniają się nie tylko estetyką i funkcjonalnością, ale przede wszystkim specyficznym sposobem produkcji. Loftowe domy powstają w fabryce z gotowych komponentów. Elementy konstrukcyjne to najczęściej stal oraz drewno. Stalowy szkielet zapewnia wytrzymałość obiektu i stabilność. Natomiast drewniane wykończenie świetnie izoluje od zmiennych temperatur. Wykorzystanie naturalnych materiałów powoduje, że produkcja domów modułowych nie obciążą środowiska. 

Domy loftowe mają charakterystyczną stylistykę, która łączy w sobie elementy stylu skandynawskiego i minimalistycznego. Dzięki temu design jest nowoczesny, ale także funkcjonalny. Podstawowe modele domów modułowych mają 35 m2. Odpowiednio rozplanowana przestrzeń przekłada się na maksymalny komfort mieszkania. W takiej wersji mieści się salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz sypialnia, która może być umieszczona na antresoli. Dostępne są także większe rozmiary domów modułowych, na przykład do 70 m2 i takie obiekty również powstają w fabryce. 

Jakie zalety mają loftowe domy? 

Domy modułowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem i to nie tylko na działkę. Dlaczego? Przede wszystkim wyróżnia je atrakcyjna cena. Produkcja domu loftowego generuje znacznie niższe koszty niż budowa tradycyjnej nieruchomości. Co więcej, dom modułowy nie do końca jest nieruchomością. Nowocześnie zaprojektowana konstrukcja pozwala na szybki montaż i demontaż obiektu. Dzięki temu możemy zmieniać położenie domu modułowe w zależności od potrzeb. To świetna propozycja dla osób, które nie chcą się osiedlać na stałe w jednym miejscu. Mniejsze domy modułowe możesz przetransportować w całości do nowej lokalizacji. 

Jednak nie tylko mobilność i cena produkcji to duże zalety. Loftowe domy są energooszczędne, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Co więcej, niższe zużycie energii ma nie tylko pozytywny wpływ na stan naszego portfela, ale także środowiska naturalnego. Domy modułowe są więc ekologiczne i ekonomiczne. 

Jak wygląda produkcja domów modułowych? 

Loftowe domy, jak już wiemy, powstają w fabryce. Do klienta trafia już gotowy do zamieszkania obiekt. Dzięki temu rozwiązaniu możemy stać się właścicielami domu w zaledwie kilka tygodni. Ponadto domy modułowe do 35m2 nie wymagają pozwolenia na budowę. Jeśli więc chcesz zaoszczędzić czas związany z kompletowaniem i wypełnianie dokumentacji, to dom modułowy jest najlepszą propozycją. Jest to więc zarówno oszczędność czasu, jak i pieniędzy. 

W domu modułowym możesz mieszkać przez cały rok. Odpowiednia izolacja termiczna zapewnia maksymalny komfort mieszkania. Co więcej, do domu modułowego doprowadza się zarówno wodę, jak i gaz oraz energię elektryczną. 

Dodaj komentarz