Czy warto inwestować w gotowe mieszkania? Wrocław i okolice

Czy warto inwestować w gotowe mieszkania? Wrocław i okolice

Szukasz lokali mieszkalnych do celów inwestycyjnych? Zastanawiasz się, jakie korzyści przyniesie Ci ulokowanie kapitału w gotowe mieszkania? Wrocław to miasto, które od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób planujących rozpoczęcie studiów czy zawodowej kariery. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakimi kryteriami sugerować się podczas wyboru potencjalnej inwestycji.

„Dziura w ziemi” czy gotowe mieszkania? Wrocław stawia na pewnych wykonawców

Jedną z pierwszych decyzji, jaką należy podjąć jeszcze przed zapoznaniem się z aktualnie dostępnymi na rynku inwestycjami, jest określenie postaci interesującego nas lokalu mieszkalnego. Jeśli kupujący jest zdecydowany na wybór oferty z rynku pierwotnego, ma on do wyboru zarówno osiedla znajdujące się na wczesnym etapie budowy, jak i gotowe mieszkania. Wrocław to miasto, w którym działa wielu rzetelnych deweloperów, kierujących swe inwestycje dla zróżnicowanych grup docelowych. Jakie korzyści przemawiają za wyborem poszczególnych rodzajów lokali mieszkalnych?

Osiedla na wczesnym etapie prac budowlanych

Osoby, które regularnie śledzą doniesienia na temat aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości, z pewnością pamiętają gigantyczne zainteresowanie nawet tymi inwestycjami, których budowa nie zdążyła się rozpocząć. Przyszli kupujący obawiali się, że najbardziej atrakcyjne lokale zostaną wyprzedane błyskawicznie, a niezdecydowanym kupującym pozostaną wyłącznie mieszkania o gorszym usytuowaniu czy mniej atrakcyjnej cenie.

Część zainteresowanych osób obawiało się jednak takiego rozwiązania. Choć rzetelni deweloperzy dokładają wszelkich starań, aby przekazać mieszkania do użytku w ustalonym terminie, programy reporterskie regularnie informują nas o przypadkach, w których nabywcy nie otrzymali lokalu mieszkalnego na długo po upłynięciu ustalonego terminu.

Gotowe mieszkania – Wrocław i okolice

Wielu klientów decyduje się zainwestować w wybudowane i gotowe mieszkania. Wrocław to miasto, w którym warto rozważyć taką decyzję z przynajmniej kilku powodów. Osoby, które w oczekiwaniu na nowe mieszkanie muszą wynajmować tymczasowo inny lokal, każdego miesiąca płacą zarówno ratę kredytu, jak i koszt najmu. Decydując się na kupno gotowego już mieszkania, będziemy mogli przeprowadzić się do nowego lokum od razu po ukończeniu prac remontowych.

Nie bez znaczenia jest również kwestia dostępności ekip remontowych. Jeśli planujemy skorzystać z usług kilku zewnętrznych usługodawców, a prace dewelopera ulegną przedłużeniu, musimy liczyć się z ryzykiem opóźnień. Z problemem tym nie będą mierzyć się osoby, które zdecydują się skorzystać z oferty ukończonych już mieszkań rzetelnego wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom: https://www.mojdom.com.pl/lokale-mieszkalne.

Zapoznaj się z ofertą WPBM Mój Dom

Interesują Cię gotowe mieszkania? Wrocław to miasto, którego mieszkańcy od lat stawiają na ofertę WPBM Mój Dom – rzetelnego dewelopera, którzy przekazał do użytku ponad 4300 lokali mieszkalnych w ponad 25 zróżnicowanych inwestycjach. Postaw na lokale od wiarygodnej marki, która doskonale odnajduje się w realiach rynku stolicy Dolnego Śląska.

Dodaj komentarz