Przepiękne dekoracje do ogrodu, które wykonasz samodzielnie z opon samochodowych.

Przepiękne dekoracje do ogrodu, które wykonasz samodzielnie z opon samochodowych.

z pozoru zwyczajne śmieci, jakimi są zużyte opony samochodowe, mogą okazać się świetną dekoracją ogrodu. Przy ich wykorzystaniu, z łatwością można wykonać ogrodowe meble, donice a nawet oryginalne ozdoby. Co można zrobić z opony do ogrodu? O to najciekawsze propozycje na wykorzystanie odpadu. 

Najprostsze dekoracje ogrodowe, które wykonasz samodzielnie z opon. 

Zużyte opony samochodowe stanowią doskonałą formę dekoracji ogrodu. Dzięki kilku niedrogim dodatkom, z łatwością wykonać z nich można dekoracyjne donice, kwietniki oraz rzeźby. Wystarczy odporna na wodę farba w dowolnym kolorze, którą pokryjemy oponę, folia, ziemia i ulubione kwiaty, aby zrobić doniczki. Na początku wystarczy dokładnie pokryć farbą oponę, następnie wyłożyć ją folią, aby uniknąć dostania się niepożądanych roślin do jej środka, uzupełnić ją ziemią i posadzić ulubione kwiaty. Taki kwietnik z pewnością przykuje uwagę, ułatwi pielęgnację roślin ale przede wszystkim, ochroni je przed uszkodzeniem, na przykład podczas koszenia trawy. Takie dekoracje są niedrogie, proste w wykonaniu i bardzo trwałe. 

Ogrody skalne z wykorzystaniem opon. Dzięki nim Twój ogród nabierze charakteru. 

Jeśli marzysz o pięknym, zadbanym ogrodzie skalnym, jednak brakuje Ci pomysłu na jego wykonanie, wystarczy że użyjesz opon. Jak to zrobić? W miejscu przeznaczonym na ogród skalny należy rozłożyć opony. Mogą być one rozłożone w rządku, lub poukładane jedna na drugą, zachowując przestrzeń, w której sadzone będą kwiaty. Opony wystarczy już tylko pokryć farbą, wypełnić ziemią a następnie posadzić w nich wybrane kwiaty. Na koniec pozostaje już udekorować je dowolnymi kamieniami, które upiększą ogród. Tak samo jak w przypadku donic z opon, tak wykonana dekoracja ułatwia pielęgnację roślin, ogranicza rozrost chwastów, które zabierają rośliną cenne składniki odżywcze, oraz zdecydowanie ułatwiają podlewanie. Największą jednak zaletą jest niebanalny wygląd, który zachwyci każdego. 

Dekoracyjne stoliki jako ozdoba ogrodu i tarasu. 

Z opon samochodowych można wykonać również dekoracyjne stoliki. Wystarczy taką oponę pomalować lub udekorować drobnymi kamyczkami czy sznurkiem. Następnie należy przymocować dno, na przykład z twardego drewna lub płyty, dopasowanej do średnicy opony oraz nóżki. Aby stolik był trwalszy, na tym etapie warto przymocować w środku opony grubą folię, wsypać ziemię oraz na górę opony przymocować kolejną, zabezpieczoną deskę, jednak w tym przypadku nieco mniejszą. W powstałej szparze, należy wsadzić kwiaty, by zyskać piękny, udekorowany żywymi kwiatami stolik. 

Takie dekoracje są nie tylko bardzo proste w wykonaniu, ale również niedrogie, dlatego każdy może wykonać je jako dodatek do ogrodu czy tarasu zamiast wyrzucać opony na śmieci. 

 

 

Dodaj komentarz