Modne wnętrza – samodzielnie lub z projektantem

Modne wnętrza – samodzielnie lub z projektantem

Jeśli mieszka się w mieście, które jest tak inspirujące jak np. Kraków, to czy potrzebny jest ktoś, kto pomoże urządzić wnętrza? Tak, jeśli przestrzeń ma być optymalnie wykorzystana. I tak, jeśli ma być modnie i oryginalnie. Nowoczesne modne wnętrza zapewniają oddech i są azylem. By takie mieć, pamiętać trzeba o kilku zasadach.

Modne wnętrza – przestrzeń i prostota

Ważna jest przestronność. Może się nie udać zakup dużego mieszkania, ale możliwe jest zawsze wizualne jego powiększenie. Odpowiednie meble (jasne i lekkie) w niezbyt przytłaczającej ilości, jasne lub chłodne kolory, a zyska się wrażenie przestronności. Dobrym pomysłem jest burzenie ścian i zyskanie otwartych czy półotwartych przestrzeni. W skrajnych przypadkach osoby oferujące usługę projektowania wnętrz zachęcają do odważnych działań. Biała podłoga, duże lustra albo przezroczyste meble ze sztucznego tworzywa to świetne wybory, by powiększyć mieszkanie.

Drugą ważną cechą modnego wnętrza jest prostota. Dziś tak się właśnie mieszka – prosto i bezpretensjonalnie. Proste formy, unikanie zbytku, wygodne meble, to sposób, by dobrze czuć się we własnych czterech kątach.

Projektowanie wnętrz z charakterem

Ważne jest też, by wnętrze miało charakter. Możemy go uzyskać dzięki czemuś, co nada aranżacji wyrazistości. Ciekawie wyglądają także nietypowe zestawienia oraz rzeczy nawiązujące do zainteresowań. Dla kontrastu można zestawiać metalowe meble z włochatymi tkaninami. Ktoś, kto lubi robić zdjęcia, może powiesić kilka swoich dzieł na ścianie. Trzeba uczynić wnętrze jak najbardziej zgodnym ze sobą. Każdy człowiek jest kimś wyjątkowym, więc idąc za tym, co jest dla niego najlepsze, zyska oryginalną aranżację wnętrz. Profesjonaliści od projektowania zawsze pytają klientów o upodobania, zainteresowania, ulubione kolory itd. To wszystko jest potrzebne, by aranżacja wzmacniała domowników, ale też by było ciekawie i z charakterem.

Kiedy tworzy się wnętrza zgodne ze sobą, to naturalnie zyskuje się także ich charakter. Pamiętając o przestronności, prostocie, dodając trochę designerskich przedmiotów, zyskuje się wspaniałe i modne otoczenie. Wydaje się to być łatwe, a jednak na profesjonalne projektowanie wnętrz Kraków jest spore zapotrzebowanie. Chodzi o to, by wszystkie te zasady stosować umiejętnie i by o niczym ważnym nie zapomnieć. Architekci wnętrz mają wyobraźnię i wiedzę. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach samemu urządzać swoje mieszkanie, warto zdecydować się na profesjonalne usługi. Jest to szczególnie ważne, jeśli planowane są poważne i kosztowne zmiany.

1 Comment

  1. Jestem ogarniętą osobą, ale przy remoncie mieszkania mojej dziewczyny wymiękłem. Zadzwoniliśmy po DD projekt i od razu zamówiliśmy aranżację wnętrz – tzn to był prezent ode mnie 😉 Remont był szybki i bezbolesny, wszystko zrobione bardzo dokładnie a już moment wybierania mebli i kolorów ścian to była przyjemność. Mieszkanie jest piękne i aż nie chce się z niego wychodzić.

Dodaj komentarz