Okna drewniane czy plastikowe?

Okna drewniane czy plastikowe?

Po czasach, w których praktycznie wszyscy inwestorzy stawiali na okna plastikowe, przyszły te, kiedy do łask wracają okna drewniane. Wrocław, Kraków, Warszawa i inne miasta w naszym kraju stawiają na deweloperkę, w której właśnie na takie się stawia. Nie chodzi jedynie o aspekt estetyki całego wyglądu nieruchomości, chodzi raczej o parametry okien drewnianych, które wykazują dzisiaj najlepszą jakość tego rodzaju elementu trwałego wyposażenia domu.

Okna drewniane są dokładnie tak samo trwałe, jak te wykonane z PCV. Przy ich odpowiedniej konserwacji mogą przetrwać co najmniej kilkadziesiąt lat. Warto tutaj dodać, że okna z ramami z drewna są nieco droższe od tych z plastiku, a i tak dzisiaj cieszą się większym zainteresowaniem.

Okna drewniane nie przepuszczają zimna z zewnątrz, a te pasywne nie wychładzają dodatkowo wnętrza domu. Ponadto, doskonale izolują hałas. Należy też nadmienić, że to okna drewniane można dzisiaj idealnie dobrać do elewacji oraz wnętrza domu. Ramy mogą być wykonane z różnego rodzaju drewna, o różnej kolorystyce. Ich producent zabezpiecza je ochronnym impregnatem. Właściciel takich okien musi jedynie dbać o nie w kwestii mycia oraz konserwacji co kilka lat.

Dzisiaj okna z ramami z drewna nie wypaczają się, są odporne na działanie wody, promieni słońca, minusowych temperatur albo gorąca. Ich producenci wskazują, że te sprawdzają się o wiele lepiej aniżeli okna z PCV.

Kto wybiera okna drewniane? Wszyscy, którzy chcą, by ten element domu był spójny z całościowym charakterem nieruchomości. Okna z ramami z drewna idealnie wpisują się w styl klasyczny, retro, ale też ten nowoczesny. Można je stosować tak naprawdę bez względu na pozostałe elementy aranżacji, ponieważ same style okien także są różne i można je indywidualnie dopasować – najlepsi dystrybutorzy oferują okna drewniane tworzone w stylu skandynawskim albo z dużymi przeszkleniami, które świetnie pasują do stylu modernistycznego. Wybór jest ogromny.

Co ważne, na okna drewniane każdy producent daje gwarancję, oferuje też dodatkowy serwis. Renomowani producenci proponują kompleksowe usługi, które nie ograniczają się jedynie do wyboru i zamówienia konkretnych okien, ale również ich pomiaru, montażu, a potem prac konserwacyjnych. Nie ma więc możliwości, by dobrej klasy okna z drewna uległy usterce w krótkim czasie. Można się nimi cieszyć przez długie lata. Pod tym względem wygrywają z oknami PCV, które dosyć często się wypaczały, a ich ramy ulegały żółknięciu.

Dodaj komentarz