Balustrady ze stali nierdzewnej

W ostatnim czasie coraz więcej firm w swojej ofercie posiada balustrady wykonane ze stali nierdzewnej. Ich popularność jest efektem po pierwsze atrakcyjności cenowej, po drugie- estetyki a po trzecie- trwałości.

Aby przekonać klientów, że balustrady ze stali nierdzewnej są dobrą inwestycją, producenci coraz więcej mówią o właściwościach stali oraz optymalnym ich wykorzystaniu.

Aby stal faktycznie pozostała odporna na korozję przez długie lata należy:
-gatunek stali dostosować do „agresywności” warunków środowiskowych;
-zabezpieczyć stal przed działaniem kwasu solnego;
-odpowiednio zespawać poszczególne elementy balustrady;
-przechowywać stal w odpowiednich warunkach i do ich obróbki użyć odpowiedniego sprzętu;
-zastosować odpowiednie śruby oraz łączniki podczas tworzenia balustrady;
-zaprojektować poszczególne elementy tak, aby trudniej było zanieczyszczeniom się na nich osadzać;

Znając doskonale właściwości materiałów, producenci starają się balustrady ze stali nierdzewnej wykonywać tak, aby cieszyły one oczy klientów przez długie lata. Wiedząc, że najlepszym rozwiązaniem staje się wykorzystanie stali nierdzewnej austenitycznej, właśnie na nią stawiają. Dzięki temu balustrady są nie tylko odporne na korozję, ale także bardziej estetyczne, gdyż stal taką o wiele łatwiej się kształtuje.

Jak wyglądają balustrady ze stali nierdzewnej? Choć odpowiedź może wydać się banalna- wyglądają wspaniale. Dlatego też na ich zakup decyduje się coraz więcej właścicieli, zarówno domów, bloków, kamienic, czy budynków biurowych. Producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swych klientów starają się, wykorzystując możliwości technologiczne, tworzyć balustrady, w których stal nierdzewna łączona jest z innymi materiałami. I nie ważne, czy kochamy drewno, czy szkło hartowane, efekt końcowy niewątpliwie nas zaskoczy.

A jak wygląda to od strony technologicznej? Producenci zaczynają od wyszlifowania bądź wypolerowania elementów nierdzewnych. Następnie wykonywane są słupki oraz tak zwane pochwyty a dopiero później przechodzi się do wypełnienia przestrzeni między słupkami. Najczęściej do tego wykorzystywane są linki stalowe, rury, szklane tafle, blacha perforowana.

Reasumując, jeśli znajdziemy firmę, która naprawdę dobrze zna się na stali nierdzewnej, nie ma powodów, aby obawiać się, że nasze balustrady będą nietrwałe bądź zwyczajnie szare.

Dodaj komentarz