Jak zmienić pokoj niemowlaka w pokój dla starszego malucha?

Jak urządzić pokój

Urządzasz pokój dziecięcy, dla niemowlaka czy może dla starszego dziecka? Nie bardzo wiesz jak się za to zabrać? Nie szkodzi! W tym artykule postaramy się naprowadzić Cię na właściwy trop w urządzaniu pokoju dziecięcego w twoim domu lub mieszkaniu.

Pokój dla niemowlęcia

Jak urządzić pokój dla niemowlaka? Oprócz oczywistych kwestii związanych z estetyką pokoju, spokojnymi kolorami, jasną barwą ścian, bardzo ważne są tu kwestie związane z bezpieczeństwem dziecka oraz z łatwością jego “obsługi”. Jeżeli wybrałaś już dobre, solidne i bezpieczne łóżeczko dziecięce, pamiętaj, że najlepiej je tak ustawić w pokoju, aby łatwo był się do niego dostać, najlepiej z każdej strony. Dobrze też zawczasu pomyśleć o przewijaku, stoliku gdzie odłożymy rzeczy potrzebne przy dziecku czy wygodnym fotelu – przyjedzie nam spędzić w tym pokoju znacznie więcej czasu niż nam się wydaje. Nie można też zapomnieć o wariantowym oświetleniu pokoju dziecięcego, umożliwiającym zarówno pełne oświetlenie jak i dającego stłumione światło w nocy. Mając na uwadze kilka powyższych rad na pewno urządzeni pokoju dziecięcego będzie łatwiejsze.

Pokój dla dzieci

Urządziliśmy pokój dla niemowlaka, ale już po kilkunastu miesiącach, najdalej 2-3 latach muszą w nim zajść duże zmiany – musimy urządzić pokój dziecięcy z prawdziwego zdarzenia. Nasz maluch podrósł potrzebuje nowego łóżka, zaczął samodzielnie chodzić, pewnie nawet włazić na meble, parapety i wszędzie gdzie tylko się da i nie powinien. Musimy ten moment wyprzedzić urządzając pokój dla niego. Zawczasu trzeba pomyśleć o odpowiednio dobranych meblach, żeby były nie tylko ładne ale przede wszystkim bezpieczne. Dobrze żeby nie miału ostrych kantów, ani otworów w które dziecko może włożyć głowę i już jej nie wyjąć. Warto też przemyśleć zabezpieczenie okna przez ewentualnym wypadnięciem. Nie będziemy tu rozpisywać na temat wyboru mebli ponieważ jest to tematyka tak szeroka, że niema możliwości ująć jej w jeden artykuł.

Życzymy powodzenia w urządzaniu pokoju dla dziecka!

Dodaj komentarz