Rozdabniacz do trawy – czym się charakteryzuje

Rozdabniacz do trawy – czym się charakteryzuje

Rozdrabniacz do trawy wydaje się być jedną z obowiązkowych maszyn, jakie można znaleźć na wyposażeniu dobrze zaopatrzonego i profesjonalnie zorganizowanego gospodarstwa rolnego. Dzięki maszynie można w komfortowy sposób obrabiać bardzo duże powierzchnie rolne, a dobrej jakości rozdrabniacz do trawy pozwala też na wykonywanie wszystkich operacji przy zwiększonej prędkości roboczej. Maszyny właśnie tego typu, które sprawdzą się w gospodarstwach, gdzie stawia się na szybkość i wydajność pracy są oferowane chociażby przez firmę Tehnos.

Rozdrabniacz do trawy- rozmaite zastosowania tej maszyny 

Typowym przeznaczeniem tej maszyny jest jej wykorzystywanie do procesu mulczowania ściernisk powstałych w konsekwencji uprawy zboża czy kukurydzy. Rozdrabniacz do trawy podpinamy do ciągnika, przy czym trzeba zwrócić uwagę na jego parametry techniczne pod kątem masy tak, aby traktor był w stanie go ciągnąć. Zazwyczaj, specyfikacja zawiera informacje o wymaganej mocy ciągnika. Przy klasycznym rozdrabniaczu powinna to być moc od 75 do 130 KM, a rozdrabniacz do trawy w wersji lekkiej wymaga ciągnika o mocy od 70 do 110 KM. Mulczować z wykorzystaniem rozdrabniacza można także trawy, słoneczniki oraz wszystkie te rośliny, które akurat uprawiane są lub były na polach. Rozdrabniacz do trawy będzie też odpowiedni w przypadku obróbki roślin stosowanych w roli nawozu naturalnego. Przyda się też przy użyźnianiu pól z wykorzystaniem obornika.

Szczegółowe dane techniczne- co charakteryzuje dobrej jakości rozdrabniacz do trawy? 

Jak wiadomo, rozdrabniacz do trawy jest maszyną, która z czasem może ulec wyeksploatowaniu, dlatego też istotne jest, jakie rozwiązania służą przedłużeniu wydajności pracy najistotniejszego elementu całości- kosiarki bijakowej. Konstrukcja maszyny powinna więc zapewniać jak najmniejsze naprężenie zginające i deformujące. Spokojną pracę maszyny zapewnia też odpowiednie wyważenie wirnika z jak najbardziej wydajnym i optymalnym rozmieszczeniem poszczególnych bijaków. Podczas intensywnej pracy w polu istotne jest też, aby rozdrabniacz posiadał możliwość mechanicznego przesunięcia w lewo lub w prawo. Opcjonalnie, wiele takich urządzeń posiada na dodatkowym wyposażeniu dłuższe noże oraz dłuższe bijaki. Rozdrabniacz posiada zazwyczaj podłączenie tylne, a także prostą regulację wysokości roboczej, na której ma pracować. Zakup takiego urządzenia jest doskonałą inwestycją dla każdego gospodarstwa. Przede wszystkim maszyna ta podnosi wydajność i szybkość obróbki nawet bardzo dużych powierzchni rolnych.

Dodaj komentarz