Wykłady z pomocą prezentacji mulitmedialnej

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii komputerowych multimedialne szkolenia, pokazy i prezentacje publiczne zyskują na swej popularności. Do tego typu wystąpień publicznych niezbędny jest odpowiedni sprzęt. Najczęściej używane do tego celu są projektory multimedialne (ostatnio również w formie 3D). Korzystają z nich nie tylko osobistości świata nauki, kultury i sztuki, ale także trenerzy na szkoleniach multimedialnych. Ta forma w ostatnich latach stała się bowiem najpopularniejszym rodzajem edukacji pracowników.

Treść takiego wykładu publicznego zwykle ilustrowana jest odpowiednio przygotowanymi elementami multimedialnymi. Mogą to być zarówno zdjęcia w formie tzw. slideshow (pokaz slajdów), rysunki, a także coraz częściej używane prezentacje z animacjami (pokazy flash). Audiowizualne prezentowanie treści wykładów, referatów i różnego rodzaju komunikatów jest także doskonałym wprowadzeniem do dyskusji naukowych.

Pokazy multimedialne najczęściej prowadzone są w salach konferencyjnych. Nad organizacją tych najbardziej prestiżowych czuwa wykwalifikowany zespół ludzi specjalizujących się w obsłudze konferencji multimedialnych oraz organizacji wystąpień publicznych. Wszystko tutaj musi być dopięte na ostatni guzik – odpowiedzialność jest bowiem ogromna.

Informatycy czuwają nad stroną techniczną każdej prezentacji posługując się w tym celu odpowiednimi narzędziami do ich tworzenia. Pokazy multimedialne najczęściej realizowane są przy pomocy programu Power Point, co nie oznacza, że jest on jedynym tego typu. Na rynku istnieje bowiem wiele innych aplikacji, doskonale sprawdzających się w takich przedsięwzięciach.

Swoje szerokie zastosowanie multimedia znalazły również podczas produkcji reklam telewizyjnych. Wykorzystane podczas ich tworzenia różnego rodzaju rysunki, zdjęcia i animacje odgrywają tutaj niezwykle istotną rolę. Ich odpowiednie wykorzystanie w spocie reklamowym nierzadko gwarantuje wzrost zainteresowania konsumentów promowanym towarem.