Młot hydrauliczny do koparki

Młot hydrauliczny do koparki

Posiadanie w firmie budowlanej własnej koparki to bardzo korzystne rozwiązanie. Szczególnie w niektórych branżach, koparkach czy też nawet minikoparka będą przyczyniać się dość wyraźnie do wzrostu efektywności realizacji poszczególnych prac. Warto tutaj więc podkreślić, iż nie jest to maszyna przeznaczona każdej firmy budowlanej. Poza tym, dodatkowo, zarówno do koparki, jak i do minikoparki, zawsze można dokupić dodatkowy osprzęt, poszerzając znacznie ich funkcjonalność. Przykładem może tutaj być młot hydrauliczny do koparki, który pozwala na sprawną i wydajną realizację prac wyburzeniowych za pomocą posiadanej maszyny.

Młot hydrauliczny do koparki, jego rodzaje oraz zastosowanie.

W zasadzie każdy młot do koparki będzie charakteryzować się dokładnie takim samym zastosowaniem. Różnicy będą podlegać jego warunki jego eksploatacji. Małych minikoparek nie będziemy przecież stosować w pracach związanych z wyburzeniami dużych obiektów żelbetonowych. Tak samo dużymi koparkami, wyposażonymi w największe i najmocniejsze młoty nie będziemy pokonywać gruntowych przeszkód podczas realizacji wykopów. W takim zakresie, poszczególne koparki i konkretne młoty do nich, dobiera się w zależności od wymagań danej realizacji.
W wykopach ziemnych pod nowe linie wodociągowe i kanalizacyjne raczej będziemy stosować minikoparki. Pozwalają one nie tylko kopać, ale także po zamontowaniu młota, pokonywać przeszkody gruntowe w postaci większych skał, czy też starych konstrukcji betonowych.

W przypadku zaś dużych i poważnych realizacji, można śmiało stosować duży młot do koparki gąsienicowej, o energii uderzenia przekraczającej nawet 5 tys. Dżuli. Są to największe młoty przeznaczone do największych koparek, o największej energii uderzenia. Stosujemy je przede wszystkim w przypadku realizacji bardzo trudnych zadań wyburzeniowych.

Gdzie kupić młot hydrauliczny do koparki?

Aby zakupić młot hydrauliczny do koparki, najlepszym rozwiązaniem będzie zawsze wizyta u autoryzowanego dostawcy. Co prawda, można się skusić na zakup młota na rynku wtórnym, aczkolwiek obciążone jest to pewnymi niedogodnościami. Przede wszystkim nie będziemy mieć gwarancji na urządzenie. Poza tym, do każdego młota i tak należy dokupić płytę adaptacyjną, pozwalającą na montaż narzędzie na naszej koparce. Autoryzowany dostawca, zapewnia jej dostawę i dopasowanie. Na rynku wtórnym zaś, niestety będziemy musieli zająć się tym samodzielnie.
Jednym słowem najlepszym rozwiązaniem, aby zakupić młot hydrauliczny do koparki, jest bez wątpienia wizyta u solidnego, autoryzowanego dostawcy młotów. W takim bowiem przypadku dostaniemy wszystko precyzyjnie przygotowane i dopasowane do posiadanej przez nas maszyny. Poza tym, w razie jakichkolwiek uszkodzeń, można będzie naprawy dokonać w ramach serwisu gwarancyjnego.

Dodaj komentarz